Іван Тимців відмінив картково банківську паніку

SambirWZ
96

Іван Тимців відмінив картково банківську паніку

Люди обурилися нововведенням від уряду: будуть оподатковувати суми, які надходять як дохід на вашу банківську картку. Так і написали і збили людей зі звичного ритму життя, бо для пересічного чоловіка навіть зарплата чи пенсія, які йдуть на картку – уже дохід. І вчинилася паніка, в якій ми вирішили допомогти людям розібратися: з яких сум будуть брати майже двадцять відсотків податку, а тому запросили до слова нашого радника з економічних питань, керівника Самбірського Центру зайнятості Івана Тимціва. І головне, чи правильно вчинив уряд, обкладаючи суми на картках податками?

ля початку мушу заспокоїти: ваші зарплати, премії, суми компенсацій відрядження, лікарняні, а також отримані доходи від цивільно-правових угод з роботодавецм, які були оподатковані раніше, повторному оподаткуванню не підлягають. Тому паніка, яка здійнялася, відміняється. Інше питання з тими коштами, які отримують люди від продажу товарів в Інтернет-магазинах і з інших нелегальних торгових сайтів в Інтернеті. Ті суми, очевидно, будуть підлягати оподаткуванню. Але якщо ви є підприємцем і цим займаєтеся офіційно, то вам додаткове оподаткування не загрожує. Тобто, якщо ви разово щось продали, то це не проблема, проблема в тих, які постійно здійснюють такі операції і не є платниками податків. Тому тут теж нічого нового… Легального бізнесу це не стосується. Нововведення зачепить тих, які на даний момент здійснюють підприємницьку діяльність без належної реєстрації як суб’єкт підприємництва. Може виникнути банальне запитання: мама перекинула на картку сина 500 гривень… Це та ситуація, яка не стосується оподаткування. Бо суми доходів мами уже були оподатковані. На мою думку, податківцям буде дуже складно доводити Інтернет-продавцям, що вони займаються бізнесом і мають платити податки. Це можна контролювати, але лише тоді, коли введуть повсюдно касові апарати.

А чи правильно зробив уряд, задумавши новий податок? Уряд від того і є, аби шукати можливості наповнювати бюджет. Але це загалом негативно вплине на ведення бізнесу в принципі.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити