Іван ТИМЦІВ: «Кваліфікований робітник заробляє більше, ніж середній юрист»

SambirWZ
153

Іван ТИМЦІВ: «Кваліфікований робітник заробляє більше, ніж середній юрист»

Тема безробіття ніколи не втрачає актуальності. Щоправда, люди навчилися давати собі раду – виїжджають на заробітки. Яка нині ситуація на ринку праці, скільки людей нарешті узаконили свої стосунки з працедавцями, хто нині найбільш затребуваний – на ці та інші питання у розмові з керівником Самбірського Центру зайнятості Іваном Тимцівим.

– ІВАНЕ Михайловичу, яка кількість безробітних нині. Проаналізуйте тенденцію – збільшується число, чи ні?

– Число безробітних зменшується.  На це є дві причини – виїзд за кордон та легалізація працівників. Станом на сьогодні, у місті та районі є більше 700 безробітних, а це менше одного відсотка від працездатного населення.

– Свого часу ми говорили про те, що випускники наших навчальних закладів Самбора  залишаються без праці. Ситуація міняється на ліпше?

– Ситуація ще більше погіршилася, зокрема, з випускниками, які мають йти в медицину. Відчувається надлишок робочої сили, тривають скорочення кадрів. Більше десяти відсотків безробітних – працівники медицини. І поруч з тим парадокс – у районі є вакансії лікарів сімейної медицини. Але на них не поспішають.

– Кажуть, під час агітації у медколедж висувають аргумент: ми вас вивчимо добре, а потім поїдете в Європу доглядати пристарілих. Це правильно?

– Це, либонь, не зовсім правильно, однак це реалії нашого життя. У розмові із директором коледжу досягли розуміння, що нашим випускникам бракує сертифікованого знання іноземної мови (англійської), що б дозволило  офіційно працювати у Європі. Я не кажу про Польщу, бо вона ближче…

– Останніми роками відчувається цікава тенденція – випускники шкіл відмовляються йти у вищу освіту, натомість обирають більш практичні професії. Хотіли б запитати: вища освіта губить престиж?

– Вища освіта не завжди дає можливість заробляти великі гроші і несе собою великі видатки на її здобуття. Рівень зарплат показує, що платня кваліфікованого робітника є вищою від середньо статистичного юриста.

– Ви працюєте у комісії з легалізації робочих місць. Є якийсь ефект?

– Значно більший ефект є від роботи інспекції праці. Бо комісія просить, роз’яснює, а це не завжди допомагає. За підсумками нашої роботи – півтисячі влаштованих офіційно працівників.

– Запитання до вас як до нашого радника з питань економіки. Чи вважаєте ви достатньою співпрацю міської ради з підприємствами та підприємцями? І взагалі, чи потрібна ця співпраця?

– Співпраця потрібна, бо міська рада зобов’язана бути лобістом інтересів підприємців… Мені у цьому питанні подобається районна влада. Бо у них, якщо хочеш працювати за кошти району, маєш бути платником місцевих податків. Відповідно, збільшувати надходження до бюджету громади.

– Не знаю, як ви сприймете це запитання, але маємо право запитати: вас сприймають, як людину команди Тараса Копиляка. Ви цим пишаєтеся?

– Я не заперечую те, що мене сприймають як людину Копиляка. Я б дуже хотів, щоб команда Юрія Гарама була б такою ж надійною, але цього нема.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар