І дрова нині стають такими ж дорогоцінними, як газ

SambirWZ
186

І дрова нині стають такими ж дорогоцінними, як газ

Коли газ став немилосердно дорожчати і взагалі, не знати, що буде далі, люди вирішили обманути долю і перейти на дешевші дрова, навіть котли у хатах стали міняти. Але не важко було здогадатися, що обхитрувати когось у наш час буде дуже непросто і вартість дров неодмінно зросте, позаяк товар став популярним, а значить прибутковим.

ЛІСІВНИКИ вигідно для себе продають споживачам, тобто народові, народне майно, себто ліс.  Ми не будемо писати про вартість дров, бо не знаємо, якою вона буде перед початком опалювального сезону. Однак, як підрахував один пан, одну деревинку треба брати до рук аж вісімнадцять разів перед тим, як вона потрапить у котел. Дещо з того він нам нарахував.

Спочатку треба поїхати до лісгоспу і виписати собі дрова, заплативши за них, потім найняти машину і поїхати у ліс, знайти лісівника, який вам покаже, які дерева треба зрізати. Тоді – шукати майстра, який деревину зріже і поріже (заради економії часу і сил) на дровенята довжиною до півтора метра. Ковбиці треба повантажити, залучивши свіжі робочі руки. Приїхавши додому, спочатку розвантажити, потім їх порізати на відповідний розмір і поколоти. Зрозуміла річ, гарно поскладати. Перед опаленням принести додому, скласти біля котла і вже після того закидувати, у тому числі і вночі,  перериваючи свій сон. Все це і непросто, і набридає, і найголовніше – недешево. Почасти ті ж гроші платили б за дорогоцінний газ. Отож бо й кажу: нелегко обманути тих, хто диктує нам умови і правила життя, у тому числі і вартість комунальних послуг.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар