Із 53 пластунів, які відпочивали у стрілківському «Емаусі», до шпиталю потрапило 7. Фахівці не побачили вини персоналу…

SambirWZ
234

Із 53 пластунів, які відпочивали у стрілківському «Емаусі», до шпиталю потрапило 7. Фахівці не побачили вини персоналу…

Не так давно з задоволенням гостювали кілька годин у реколекційному центрі «Емаус», що у Стрілках. Належить заклад греко-католицькій єпархії. Треба сказати, позитивних емоцій було багато, особливо від того, що наші діти мають тут гарний відпочинок. Адміністратор, самбірський священик Любомир Григель провів нам екскурсію, зокрема, і на кухню та в їдальню. 

МИ НЕ дуже у цьому розуміємося, але на вигляд – наче ресторанний комплекс – все чисто і навіть, сказали б, вишукано. Саме тому звістку про отруєння семи дітей сприйняли, наче грім серед ясного неба. Пластунів з іншого району області, які там у той час відпочивали, шпиталізували – така кількість уже вважається надзвичайною пригодою. Дітей поклали до лікарні вранці, а вже після обіду, коли прибули батьки, їх забрали у задовільному стані.

Зважаючи на той факт, що щиро розхвалювали уклад життя у центрі, ми ретельно пильнували цю історію. Зокрема, зацікавило те, що з 53 дітей, які там були, до лікарні лягло лише семеро. Чомусь думалося, що якби це було справді масштабне отруєння, то шпиталізували б значно більше відпочивальників… Ми розпитували у отця Любомира, які симптоми були у дітей і чули у відповідь, що проносів, блювот не спостерігалося. Було недомагання, головокружіння. І ще тоді допускали: подія випала на два спекотні дні, то ж, усе це могло бути і наслідком так званого «сонячного удару». Хоча наші здогадки могли бути тільки здогадками.

Оскільки НП сталася, відповідні служби взялися до перевірки. Наслідки були описані на сайті Старосамбірської РДА і виглядали доволі жорстко – від усіх наших позитивних вражень і каменя на камені не залишили. «У реколекційному центрі «Емаус» провели перевірку і виявили ряд порушень: не проводиться знезараження питної води з власного вододжерела (колодязь), не надано санітарний паспорт на джерело водопостачання, заклад не забезпечений достатньою кількістю виробничих приміщень – це не дозволяє забезпечувати технологічний процес переробки продовольчої сировини і виробництва готової продукції, що може привести до забруднення готової продукції, в харчоблоці відсутні м’ясо-рибний і овочевий цехи, первинна обробка овочів, сирого м’яса, сирої риби проводиться в гарячому цеху харчоблоку, не створені умови для миття столового та кухонного посуду, кількість прибирального інвентаря недостатня, він не промаркований і зберігається у невстановлених для цього місцях, відсутні дезінфікуючі засоби, використовуються обладнання та інвентар, які не пройшли належну санітарну обробку, що може служити причиною вторинного інфікування готової продукції». Звинувачення, розповсюджені владою, виглядали, як вирок…

Але ми не поспішали з висновками, бо дослідження ще тривали. І ось наприкінці минулого тижня отець Любомир надав нам висновки санітарних лікарів та інших фахівців з приводу ситуації. «Прямих незаперечних доказів випадкового отруєння дітей в результаті порушень або недотримання санітарно-гігієнічних норм і вимог з вини персоналу не виявлено». Документ підписали завідувач сектором з питань охорони праці Старосамбірської РДА Богдан Кеча як голова комісії та інші фахівці. Поруч з тим, спеціалісти допустили, що причиною отруєння могла стати або питна вода, або вода з басейну. Отець Любомир у розмові з нами, як кажуть, не впирався виявленим недолікам, дещо уже виправили, дещо виправляють – реколекційний центр тимчасово, до з’ясування обставин, призупинив роботу. Священик додав, що центр, яким він опікується, насправді не має статусу відпочинкового дитячого табору. Просто охочі винаймають заклад на певний час… Разом з тим, о.Григель пригадав, що пластуни, які заїхали у Стрілки, мали зі собою і масу своїх продуктів – шоколад, печеня, інше, які зберігалися у неналежних умовах. Зрештою, поліція за фактом отруєння відкрила кримінальне провадження і будемо чекати на висновки.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар