Інсуліну знову бракуватиме

SambirWZ
86

Інсуліну знову бракуватиме

У чому «білий дім» побачив несправедливе ставлення обласних чиновників до діабетиків Самбірщини

Минуле півріччя лихоманило людей, хворих на цукрових діабет. З’ясувалося, що бракує на усіх інсуліну. Ми не будемо вкотре про це розлого описувати, бо це недофінансування державної програми з боку самої ж держави, яка свої проблеми скинула на місцеві бюджети. 

НЕ БУДЕМО з перших днів нового року говорити про непрості стосунки між районною та міською владами у цьому питанні. Але якщо рік, що минув. якось закрили – діабетики почасти своїм коштом інсулін купували, то на рік нинішній нам спустили з гори торічну проблему. Здається, усі уже дійшли висновку, що бракувало обліку інсуліну та його розподілу між міськими і районними хворими в аптеках, але департамент охорони здоров’я знову кидає нас на ті ж граблі…

Спілкуючись з журналістами, на цьому наголосив голова Самбірської районної ради Віталій Кімак. Він твердить, що в обласному відомстві несправедливо розділили субвенцію на забезпечення інсуліном хворих цукровим діабетом між жителями міста Самбора та сіл району. У районній раді визначили, що в Самборі, за офіційним обліком, є 200 хворих, яким потрібний інсулін, а в селах 320. Проте, департамент охорони здоров’я ЛОДА передбачив субвенцію на інсулін – 1 мільйон гривень на місто, а хворим сіл району лише 800 тисяч гривень.

«Реальна місячна потреба на придбання інсуліну для жителів району, – сказав керівник Самбірщини, – 210 тисяч гривень. Не треба великої математики, щоб усвідомити, що кошти субвенції в такому розмірі – 800 тисяч гривень, закінчаться у першому кварталі. Хто тоді буде крайнім перед такою категорію хворих, які проживають у селах? На кого їм нарікати?». Пан Кімак вважає, що відомство штучно створило різницю між інсулінозалежними жителями міста та сіл.

Не виключено, ми повернемося до цієї теми знову, вважаючи, що ситуацію треба вирівнювати. Точніше, змусити чиновників рівно ставитися до усіх хворих. Мабуть, і містові забракне їхнього мільйона на інсулін до кінця року. І теж не треба мовчати, а якщо мовчати, то готувати заміну державним грошам з місцевих бюджетів.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар