І у наш час бувають історичні події: приїзд Порошенка в Самбір минувся без дим-шашок

SambirWZ
238

І у наш час бувають історичні події: приїзд Порошенка в Самбір минувся без дим-шашок

Подія вартувала того, аби на неї чекати позаминулої середи аж до пів восьмої вечора. Приїжджав Президент Петро Порошенко з дружиною. Ну, нехай колишній, але все одно Президент, який, безперечно, увійде в історію.

ЗБІРКА була оголошена біля ратушних гармат у Самборі і до кінця не вірилося, що Петро Олексійович приїде. Довкруж ходили міські та районні чиновники і незнайомі молоді люди – ми так зрозуміли, представники спецслужб, які пильно несуть охорону. І це правильно, бо у Стрию, наприклад, якийсь молодик жбурнув у гурт слухачів Петра Порошенка дим-шашку. Знаєте, можна по різному ставитися до колишнього Гаранта, але навіщо шашку та й у людей… Як тільки поважний гість вийшов з великого чорного джипа, його оточили місцеві владні мужі, зокрема, голови РДА Самбірського та Старосамбірського районів Микола Фрей та Іван Грись, в.о. мера Ігор Несторак, але як тільки люд, який гуляв центральним майданом, побачив несподіваного прибульця, умить ринув назустріч. Та й Петру Олексійовичу, схоже, це імпонувало. І тут він у дусі креативності нового Президента Володимира Зеленського «пішов по людях» – ручкався з усіма, підходив до малих і старих. У літніх випитував, як їхні справи – можна подумати, що скажуть про малі пенсії і високі комунальні тарифи. У дітей цікавився їхніми іменами. А найважливіше – усі хотіли створити собі селфі з екс-президентом. Допомагав фотографувати шанувальників Порошенка сам екс-губернатор Олег Синютка, а ми подумали собі про те, що і колишні грізні чиновники бувають простими, добрими та помічними. Вразив момент: якась старша пані, побачивши Петра Олексійовича, на радощах зателефонувала своїй дочці. Пан Президент, почувши, про що бабуся говорить, взяв слухавку, і передав вітання дочці. Знаєте, ці моменти насправді підкуповують щирістю. Ми розуміємо, що грядуть парламентські вибори і пан Петро хоче сподобатися електорату, але так щиро та креативно треба було поводити себе до того, як… Про креативність колишнього і теперішнього гарно підмітили місцеві газетярі: добре, що Юрій Гамар (мер Самбора) закрив на реконструкцію фонтан, бо інакше Петро Олексійович за прикладом Володимира Олександровича і туди пірнув би… «Фішка» зустрічі – Соломійка Пашко, якій, за словами її матері, ще нема шести років, але вона настільки гарно, ефектно і професійно розповіла Петру Олексійовичу та його дружині  довгий вірш, що вони розчулилися – у колишнього потекли сльози, а пані Марина дитину розцілувала. Здається, цей виступ не був у планах… А ще наш репортер почув, як мама підвела маленьку дитину до гостя, а дівчинка радісно вигукнула: «То Порошенко». Екс-гаранту стало приємно.

Наш репортер не побіг знимкуватися з паном Петром, бо, по-перше, не голосував за нього у першому турі, а лише у другому, а по-друге, чи сам Петро Олексійович хотів би мати знимку зі мною?

А потім почалося власне те, заради чого він приїхав у Самбір – політична агітація. Упускаємо, бо його сила політичної реклами у нас не замовляла. Але під час полум’яного виступу з одного із сусідніх будинків лунала чиясь не менш палка промова, але жодного слова не зрозуміти. Петро Порошенко зреагував, мовляв, то риги заважають і хочуть реваншу. Охоронці ринули у  будівлю, але який ефект – не знаємо. Був і інший трафунок. Поблизу площі Ринок якийсь молодик кілька разів щось вигукнув у бік натовпу, а коли до нього почали підходити охоронці, аби з’ясувати, які у нього проблеми, сів у машину і на газах помчав. Ото і усі провокації. Треба сказати, що на цьому зустріч зі Самбором не закінчилася – сім’я побувала у церкві Різдва Пресвятої Богородиці, де є мощі святого Валентина. Знавці казали, що на цьому пункті візиту особливо наполягала Марина Порошенко, мовляв, 35 років у коханні прожила з чоловіком, а хоче прожити ще стільки ж завдяки покровителю закоханих. І нарешті – молитва біля могил новітніх Героїв, похованих на нашому кладовищі. Петро Порошенко на фото мав пригнічений вигляд… Гостям мали приготувати канапки, але ті відмовилися…

Для нас цей день закінчився не менш оригінально, ніж розпочинався о піввосьмої вечора. Голова РДА Іван Грись, поважаючи місцевих журналістів, запросив їх на каву з нагоди приїзду шефа-роботодавця. Хоча відразу ж з’ясувалося, що за день до приїзду роботодавця у Івана Михайловича народився внук – теж Грись, і це особлива гордість. Наші вітання молодим батькам! Новина від Грися видалася нам настільки радісною, що ми чомусь забули про іншу історичну подію – приїзд екс-гаранта… Життя продовжується.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити