І у Старому Самборі теж хочуть хрест переносити?

SambirWZ
172

І у Старому Самборі теж хочуть хрест переносити?

Якщо тема хрестів у Самборі уже давно заросла «бородою», то у мирному Старому Самборі щойно розпочинається. Там також є старовинне кладовище – це справа як їхати у Тершів, і до слова, туристів-паломників практично нема, більше того, мацеї обплутали тернові кущі , здається, ніхто особливо не переймається благоутроєм… Мабуть, як і не буде у Самборі, якщо монумент спорудять, хоча єврейські організації обіцяли колись світові туристичні маршрути.

ТАК ось, Старий Самбір… Там назріває не те, що скандал, але певні рухи будуть. Річ у тім, що центральний майдан міста (біля казначейства) мають благоустроїти і комусь у голову прийшла цікава думка: а чи не перенести звідти «Хрест 2000». Інші пам’ятники на цій площі залишають, а цей – начебто мають намір встановити біля храму… Невже гірський райцентр не може придумати собі іншої проблеми?

Це не чутки… До міського голови Ігоря Трухима звернулася більшість депутатів міськради з проханням ініціювати процедуру громадських слухань з цього приводу. Ігор Станіславович як людина слухняна не має права ігнорувати зверненням депутатів, а тому процедуру змушений запустити, хоча, спілкуючись з ним, дійшли висновку, що зачіпати хрест він не має бажання. Зрештою, покладається на волю громади, яка прийме виважене рішення. Мабуть, не останню роль у цій делікатній справі мають зіграти священики. А ще нам розповіли, що окремі депутати справді хочуть перенесення хреста, інші підписалися виключно для того, щоб у цій суперечці раз і назавжди поставити крапку, аби на цьому ніхто не спекулював… І додають: якщо підписалися під зверненням до мера, то це зовсім не означає, що проголосують за перенесення.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар