Де колись коньяки стояли, тепер – піґулки лежать

SambirWZ
235
Статисти підрахували, що в Самборі уже чотири десятки аптек
Свого часу в Самборі рахували кількість барів і думали, що треба перейменувати місто у Самбар. Ера барів минула і тепер складно знайти щось путнє. Потім почали рахувати церкви – чи то давні, чи то уже збудовані, чи недобудовані, і думати, де ще з’явиться культова споруда. Зараз час рахувати аптеки. Один поважний пан, який знається на аптечному бізнесі не від сьогодні, видав нам інсайдерську інформацію – в місті уже чотири десятки аптек.

Колись, коли у нас населення було більше, ніж нині, бо багато людей виїхали, ми мали кілька закладів. Аптека «на Пушкіна» – біля Ощадбанку, аптека на Коперніка (біля пошти), аптека на Шевченка (біля нинішнього АТБ), лікарняна, на Чорновола (поблизу податкової), центральна аптека на вулиці Івана Франка. Здається, все… І усім вистачало. Нині, мабуть, аптечний бізнес немислимо прибутковий, якщо аптеки так часто відкриваються, чи не так? Інколи дивуюся, що треба було вкласти у маленьку пігулку, аби вона коштувала так дорого. Зрештою, навіть примітивні препарати нині не з дешевих. А люди, які регулярно вживають одні і ті ж ліки, щоразу відзначають, що вартість зростає. На гривню-дві, але ростуть стабільно. Ми спробувати вивідати у фармацевтів, які накрутки роблять на препарати? Дехто взагалі сказав, що це комерційна таємниця, а дехто був щирішим. Кажуть, від 25 до 50 відсотків. Це начебто небагато. Багато не накрутиш, бо аптек справді багато, а пацієнти уже навчилися шукати, де дешевше?  

Як би там не було, але кількість аптек справді росте, а якщо так, то не банкротують. Значить, ми просто стали хворіти частіше… Як зізнався один пан, свого часу у серванті мав полицю, на якій зберігав вишукані коньяки чи горілки, а тепер та сама полиця завалені ліками – уже забув, що від чого помагає…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар