Деяким політичним діячам потрібен образ «ворога»

SambirWZ
539
Жодних премій ні голова, ні заступник, ні працівники у райраді не отримують, незважаючи на те, що депутати дозволили. А фонд оплати праці на рік вдесятеро менший за ту суму, яку поширюють панове Курій, Грицак і ще деякі ЗМІ, свідомо розпускаючи брехню. Вільні залишки коштів пішли на розрахункові для працівників апаратів райрад, які ліквідувалися.

СИТУАЦІЯ з Лаврівським сиротинцями є наслідком бездіяльності попередніх депутатів, в тому числі і пана Курія. У Самбірській райраді завчасу попіклувалися долею таких закладів… А щодо теперішньої райради, то деяким політикам варто поцікавитися, чим займається апарат ради в кількості 10 осіб (зовсім не роздутих штатів!) Функції визначені державою. Та й зарплати у них тільки на пів року…

Я розумію, що деяким політикам важко щось пояснити, бо вони на своїй хвилі, але для розумних людей ще раз нагадаю. 17 липня 2020 Постановою Верховної Ради України року створено 136 нових районів. До цього їх було 490. У нових районах створили 119 районних державних адміністрацій, які є підрозділами державної виконавчої влади на районному рівні. У кожній такій РДА середня чисельність працівників буде становити від 100 до 130 осіб. На місцевих виборах 25 жовтня 2020 року було обрано 119 районних рад з числа представників ОТГ. У районних радах депутати працюють на безоплатній основі, а в структурі їх виконавчих апаратів в середньому 12-14 посадових осіб та 5-8 техпрацівників господарського обслуговування адмінбудинків, у яких на умовах оренди здійснюють свою діяльність підрозділи РДА, ОТГ та ЦНАПи. Теперішні повноваженні і функції районних рад: внаслідок змін до Бюджетного Кодексу від 17 вересня 2020 року (набули чинності 1 січня 2021 року) фінансування установ, які раніше здійснювалися з районних бюджетів, перейшли на бюджети ОТГ. А відтак, основним повноваженням районних рад є передання установ та майна зі спільної власності територіальних громад на рівень ОТГ. Районний бюджет формується за рахунок надходжень від прибутків комунальних підприємств, адміністративних зборів, вільних залишків районних бюджетів 2020 року та трансфертів місцевих бюджетів ОТГ. До видатків районного бюджету входить утримання апарату районної ради та реалізація районних програм, зокрема програми соціально-економічного розвитку. Чітко визначені повноваження нинішніх рад і ваша газета писала про це уже кілька разів, тому повторювати не буду… Проте, є місцеві політичні діячі, які не те, що не розуміють нових функцій, розуміють, але їм вигідно просто нівелювати ці речі, ба більше, малювати для громад Самбірщини ворога в особі районної ради, яку потім робити винуватою у всіх проблемах.

Михайло ПАВЛЮЧИК. Керуючий справами Самбірської районної ради.   

Вас це може зацікавити

Залишити комментар