До Самбора з Хирова приїхав духовий оркестр ліцеїстів – Вуйко Василь проти…

SambirWZ
207
Ми покинули сесійну залу Самбірської райради разом з вихованцями Хирівського ліцею імені Івана Хоми, щоб зробити це історичне фото. Перед тим дали невеличкий концерт депутатам. Направду, діти у форменному одязі зі своїми непростими інструментами дуже раділи таким гастролям у Самбір, який тепер став центром цілого округу. А поки хлопчаки шикувалися біля підніжжя «білого дому», директор ліцею, депутат райради Іван ПРЕНДОТА захоплено розповідав, що інструменти та форму діти отримали від Благодійного фонду «Промінь любові» (Володимир САЛАДЯК), а займається з духовиками талановитий наставник Микола ЩУР.

Зрештою, нашому репортерові кілька років тому поталанило бути в хирівському ліцеї і чути цей ансамбль. Якщо враховувати, що хлопчаки не ходять в музичну школу, а просто так вчаться мистецтву в ліцеї, то це ж прекрасно! Це – аплодисменти! В тому числі, і директорові, і наставнику. В наших краях більше не знаємо навчального закладу, де б духова музика була в такому пошанівку. Видається на те, що це своєрідна візитівка цілого Хирова… У цьому місці можна було б поставити «крапку» з почуттям виконаного обов’язку перед школяриками, які не просто подарували депутатам радість коляди (щоправда, перед початком виконали ще й Гімн України), а й себе показали. Знаєте, коли спортсмен займається на тренуваннях, а не їздить на змагання, щоб помірятися силами з собі подібними, – то який тоді ефект від науки?.. Якщо митець ходить на репетиції, а не має перед ким виступити, щоб показати результат своєї непростої праці, то навіщо тоді труби в ліцеї? Зрештою, нехай кожен пригадає свої шкільні роки – чи не правда те, що колективні поїздки пам’ятаються більше, ніж банальні уроки?

Нам стало відомо, що хирівчани приїхали на сесію райради з власної ініціативи, аби презентувати своє місто і себе, але… В нас, крім мистецтва, існують ще соціальні мережі, де різні люди різне пишуть. От і приїзд у Самбір такий собі вуйко Василь взяв та й спаплюжив… Мовляв, не я, а «батьки пишуть», хоча якби батьки були проти подорожі в Самборі, то точно не відпустили б… Ось пост його у соціальних мережах:

«Сьогодні дітей з Хирівського ліцею посадили в «Школярик» і відвезли в Самбірську районну раду. Виступали перед депутатами на сесії. Навчання було зірване, умовами карантину вуйки-депутати нехтували. Дивно то якось все і для чого?»

Вуйко Василь, до слова, сам депутат тієї ж ради, але уже двічі не приходив. Чи то загнівався, що його не обрали ні головою, ні заступником голови ради, чи то вирішив, що рада, в яку потрапив, фейкова і зайва, але видається на те, що захищав не стільки дітей, яких зірвали з уроків і повезли колядувати в Самбір, скільки просто хотів обгадити депутатів ради. Зрозуміло, йому «смердить» все, що пов’язане з райрадою, але навіщо дітям та наставникам настрій псувати?.. Не треба використовувати дітей, щоб вкотре сказати своє «фе» районній раді… Якщо районним радам у часі об’єднаних громад не буде політико-господарського місця, то законодавець їх сам ліквідує і без вуйка Василя, якщо їм додадуть повноважень – то будуть жити. Все просто…

З приводу уроків. За останній рік діти пропустили стільки занять, що жодне інше покоління школяриків так не «сачкувало». Тому один день гастролей, повірте, не вплине на рівень знань… І як це мало виглядати: керівники районної ради мусили відмовити виконавцям коляд на духових інструментах, бо вуйко Василь може пост написати?

Сучасна історія, повірте, дуже багата на таких активістів. Вони спеціалізуються на критиці всього, аби показати власну значущість…

І той же пан, прочитавши, ймовірно, коментарі під власним постом, згодом написав: «Діточки прекрасні і пан, який займається оркестром, також, вони заслуговують на концертні зали. Їх не творчість свою показати покликали, їхніми талантами та музикою скористалися, щоб підняти щось, що лежить на самісінькому дні, прикрити бездарність, бездіяльність, непотреб. Шкода що частина суспільства захоплюється такими акціями та таким відношенням до талановитих дітей. Вони грали для тих, хто закриває творчі гуртки та спортивні секції – бо кошти є тільки їм на зарплати та премії. Не втягуйте дітей, хай вчаться! Не втягуйте дітей і не маніпулюйте. коли перекручуєте цей пост. Конєц».

Оце якраз і є приклад того, як можна змішати звичайний виступ духовиків з політикою… Що лежить на самому дні і не піднімається? Про яку «бездарність, бездіяльність і непотреб» йде мова, якщо каденція щойно розпочалася?.. В сесійній залі просто звучить оркестр, а діточкам абсолютно байдуже, що там у сесійному порядку денному… Хто закриває мистецькі гуртки та спортивні сесії? Колишнього Самбірського району уже нема, колишньої райради з її бюджетом на утримання різних структур – так само, але якщо об’єднані громади можуть утримувати і гуртки, і спортивні секції, то це лиш їм хвала. А щодо зарплат та премій – аргументу, який найчастіше використовують невдахи, то й вуйко Василь за бездурно до праці не ходить. От така музика…

Роман ІВАНЧУК.

 

 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар