Два колишні депутати посперечалися  з приводу майбутнього

SambirWZ
123
У попередньому спецвипуску ми опублікували коментар голови Самбірської районної ради Віталія КІМАКА з приводу рейтингів спроможності територіальних громад, що їх визначає Львівська ОДА. Громади Самбірщини виглядають не найкраще, бо більшість з них у другій частині «турнірної таблиці». Певна річ, громади гірського краю не можуть бути заможнішими, ніж ті, які біля Львова, але все ж… Спасибі, що не залишаєтеся байдужими до цієї, здавалося б, не зовсім сенсаційної теми. І підтвердженням зацікавленості є кількість переглядів нашої статті на сайті «Високий Замок. Самбірщина» та у соціальних мережах.

Цікаві коментарі, причому людей, які стояли біля підніжжя децентралізації. Депутат Львівської обласної ради Михайло ЗАДОРОЖНИЙ з Дрогобича, але родом з нашої Малої Білини написав: «Як правило, скільки б не отримувала ТГ коштів до бюджету, якщо не будемо скорочувати видаткову частину, вона буде дотаційною. Кабмін повинен прийняти рішення: якщо громада дотаційна протягом двох кварталів, вона повинна бути приєднана до іншої. Кабмін повинен прийняти рішення, що штат працівників та заступників в ТГ залежать від кількості мешканців. Зарплати чиновників з преміями залежать від кількості мешканців ТГ. Лише тоді буде результат». 

Це було б ідеально, але, на жаль, на практиці з того нічого не вийде… Ну, як за пів року після таких гучних жовтневих виборів треба обов’язково слабких приєднувати до сильних. Хоча сильних у нас обмаль…

Інший колишній депутат Львівської обласної ради попереднього скликання Володимир ШВЕДА опонує: «Безмежно теж не можна скорочувати видатки громад на її утримання, бо там працюють люди тих же громад. А от державі тримати свої обіцянки – це вже друге питання…»

У цій історії нас трохи насторожує той факт, що Добромильська ТГ, маючи загалом добрих і досвідчених керівників, чомусь опиняється на задвірках у рейтингах. Але в міськраді нас спробували заспокоїти, мовляв, не все так печально, як пишуть, і не треба драматизувати. Бюджет перевиконуємо, дефіцит із зарплати зменшуємо, проєкти реалізовуємо. Трохи кульгає податкоспроможність і видатки на 1 мешканця, але то не найгірше, що може бути.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар