Дитячу турбазу «Бойківчанка»  на Турківщині продадуть з аукціону

SambirWZ
383
Її, звісно, не вчора побудували. Однак з певною метою – заради дітей, їхнього виховання та змістовного дозвілля. І тут не один рік вирувало гамірливе життя. Та воно поступово затихало, а без малечі гарна споруда серед чарівної гірської природи поступово перетворилась на безгосподарний об’єкт. З ним треба було щось робити.

Ще за минулої каденції депутати  Турківської  районної рада прийняли звернення до Львівської обласної ради з проханням передати дитячу відпочинкову базу «Бойківчанка», що в с. Розлуч, у власність районного органу місцевого самоврядування.

Цим самим обранці Турківщини мали благий намір відремонтувати турбазу «Бойківчанка», повернути її до життя, щоб і надалі служила місцем гарного відпочинку юних мешканців гірського краю. Влада виходила з того, що у них під боком така споруда не використовується за призначенням понад десять років, руйнується, оскільки не має належного господарського догляду. 

На той час районна рада була спроможна відновити базу «Бойківчанка». Планували, як і колись, проводити спортивні змагання різних рівнів, а в літній період тут організовано б відпочивали діти.

Та до голосу депутатів Турківщини, на жаль, не дослухалися колеги з обласної ради.

Тим часом у державі відбулась адмінреформа. Турківської райради не стало. А ось  обласні депутати повернулись до власної проблемної відпочинкової бази «Бойківчанка». І розпорядилися нею так, як вважали за потрібне. Своїм рішенням її на сесії внесли до переліку об’єктів, які підлягають приватизації у поточному році через аукціон.

Чи багато на цьому заробить область? Хто в кінцевому результаті виграє, а хто програє? Відповідь на це питання дасть час. 

Нема сумніву, що аукціон відбудеться. Об’єкт привабливий. У мальовничій місцині гір. Дитячий оздоровчий заклад «Бойківчанка» – це комплекс будівель (корпуси, спортзал, котельня, гараж) на вул. Івана Франка, 14 у селі Розлуч  загальною площею понад 900 м. На території є артезіанська свердловина, яка також включена до приватизації. 

А ось, що з базою зробить переможець аукціону, яке її буде майбутнє, наразі невідомо.  Ствердно можна сказати, що розпорядиться нею на власний розсуд та насамперед з вигодою для себе. Завдяки приватизації в Самборі, не говорячи про цукровий, скляний та радіозаводи, приміром, не стало потужного  хлібокомбінату. Господарі зі Львова визначили, що  він застарілий, продукція не окупається. Тепер тут буде нове підприємство, яке виготовлятиме паперову тару.

Що маємо? Ті ж хлібобулочні вироби до Самбора завозять зі Львова, Мостиськ, навіть з Києва. Попри всі затрати на далекі перевезення – власникам так вигідно. Пустувати оздоровчій базі «Бойківчанка» нові господарі, якщо вони з’являться, довго не дадуть. І це вже добре.

Микола СЕНЕЙКО.

Фото: turka.news

Вас це може зацікавити

Залишити комментар