Фермер Микола Буряк підозрює сусідній холдинг у знищенні його посівів

SambirWZ
185
Минулої суботи фермер з Бабини Миколи БУРЯК, який має сімейну молочну ферму, викинув у мережу аж два гнівні пости. Спочатку зазнимкував своє поле з місцями вигоріли кущами сої, звинувативши у шкідництві великий земельний холдинг, який кропив свої поля, а, видно, вітром занесло і на його… При цьому пан Микола зізнався, що коли звернувся до латифундистів, то вони послали… А другий пост ліпше процитувати:

«І знову ситуація не міняється. Ця сама фірма одні і ті ж люди тільки завдали шкоди вже не на десятки тисяч гривень, а на сотні! Складається враження, що навмисно все це робиться! Ось так великі холдинги знищують останні залишки дрібного фермерства на селі. Нищать чужу працю і ще з цього насміхаються, хочуть зробити когось винним, тільки не себе. Невже вам не соромно, ви ж бо добре знаєте, що це ваша вина. Факти на лице! Також хочу зауважити, що тракторист, який покропив поля, сьогодні зранку сам усе визнав, а в обід після спілкування з місцевим керівництвом холдингу став усе заперечувати, ще й сказав, що йому погрожували… За словами тракториста, поля обробили грунтовим гербіцидом! Нехай знають усі героїв, які нищать чужу працю! Дякую, може інформація дійде до власників холдингу у Тернопіль! А громаді нашого села хочу сказати: думайте, з ким укладаєте угоди на паї! Сьогодні – я, а завтра ви. Нема влади і закону на Львівщині для захисту фермерів…»

Одна справа, знаєте, написати пост і чекати на реакцію, а інша – діяти. Може порада не в тему, але, гадаємо собі, пора кликати фахівців і нехай доводять, чому знищені посіви на ланах Миколи Буряка. Якщо це вина холдингу, то нехай вносить оплату за збитки. Чи холдинги у нас настільки безгрішні, що до них не досягнути? І хто справді у такій ситуації має захистити малого фермера? 

 До речі, нагадаємо, заступник голови Новокалинівської міськради (газдівство Буряка на цій території) Олег ДОМЧАК зовсім недавно вийшов до громади з ініціативою створити громадську організацію, яка б займалася захистом своїх фермерів, здається, попав у тему і в потребі такої структури уже є нагода переконатися. 

Роман ПОГОНИЧ. 

Вас це може зацікавити

Залишити комментар