«Галсільліс» «каявся» перед лісом

SambirWZ
100
Тривалий час, уже не пригадую скільки, але десь років з десяток, про Старосамбірський “Галсільліс” не доводилося писати чогось такого позитивного, щоб аж ух!  В основному писали про борги сільських лісників, бурхливі перипетії із керівником, якого змінювали ледь не щороку, а інколи й двічі на рік. 

Писали про затримання крадіїв лісу, яким сприяли галсілісівські лісники, бо наче були в долі, про слідство і суди над ними. 

І ось трапилось, є нагода написати про щось добре. Лісники вирішили “покаятись” перед лісом, якому завдавали шкоди і частково спокутати свій гріх перед громадою і природою.

У Бачинському лісництві, що поблизу Старого Самбора, лісники висадили 10 тисяч саджанців, з яких 8,5 тисяч – європейська модрина. За словами в. о. керівника обласного “Галсільлісу” Івана Підгородецького, це дерево морозостійке і світлолюбне, швидкоросле і за п’ять років виросте на два метри. Ділянку майже 3 гектари спеціально підбирали, аналізували грунт і тепер треба лише правильно протягом перших років доглядати, обкошувати, щоб трава її не заглушувала. Словом, через п’ять років модриновий гай зашумить у Бачині.

Допомагали лісівникам позбутись провини голова Львівської облради Ігрина Гримак, депутати Михайло Гичка та Михайло Дзюдзь, Віталій Свіщов та Микола Іщук, а також представники влади Самбірщини. Вони разом садили молоді деревця модрини. 

Мій знайомий із Бачини, пан Петро сприйняв цю звістку з іронією. Чоловік сказав, мовляв те, що різати і красти лісники вміють – всі знають, але добре, що вчаться садити молоді дерева. Тепер треба пильнувати аби якась… випадково не скосила, або їх не спалила. Тоді може з того щось і буде. 

Вірити треба, що з роками у зелених Карпатах не буде голих місць з пеньками.  

Йосип МАЛАНЯК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар