«Гірських» побільшало, але доля солодшою стала лише для пенсіонерів

SambirWZ
970
Кабмін ухвалив Постанову, що її розробив Мінрегіон, з приводу розширення списків населених пунктів зі статусом «Гірські». Тепер їх маємо 714 і нагадуємо, що мешканці територій здобувають право на 20-25 відсотків до пенсій і зарплат. Друкуємо перелік усіх ощасливлених міст і сіл, а ви шукайте свої. І потім побалакаємо, чи то добре, чи то зле?

ДОБРОМИЛЬСЬКА округа – Велике, Княжпіль, Кропивник, Мігово, Поляна, Рожеве, Тернава. Старосамбірська – Старий Самбір, Біличі, Велика Лінина, Великосілля, Волошиново, Воля, Завадка, Кобло, Лаврів, Потік, Росохи, Созань, Соснівка, Спас, Стрільбичі, Сушиця, Тершів, Тиха. Стрілківська – Бабино, Бусовисько, Велика Волосянка, Верхній Лужок, Виців, Галівка, Гвоздець, Головецько, Грозьово, Дністрик, Лопушанка-Хомина, Мшанець, Недільна, Плоске, Ріп’яна, Смеречка, Стрілки, Тисовець, Топільниця, Тур’є, Ясениця-Замкова. Точно не знаємо, може хтось і раніше, ще з часів нардепа Ореста ФУРДИЧКА, був у цьому списку, а хтось – додався. А чого насправді ми очікували побачити у цьому переліку, то деякі села гірської зони колишнього Самбірського району, як от Вільшаник, Черхава, Лопушно, Монастирець, Сприня, Звір, Блажів, Воля Блажівська. Наші горяни теж мали бажання та докладали зусилля, аби стати гірськими, але нічого не вийшло з десяток років тому, не вийшло і тепер – шкода.

Але це нагода поговорити про ті «плюси» і «мінуси», які маємо у гірських зонах. От хто справді виграв, то пенсіонери: все ж 20 відсотків до невисоких пенсій – це потужно. Заразом у гірській місцевості попрописувалися і чужі пенсіонери з великими пенсіями – всілякі там генерали, може, вихідці з цих сіл, може ні… Тому складається ситуація, що прописаних у гірській місцевості немало, а жити нема кому. Здається, фактичне місце проживання ніхто не перевіряє, Пенсійний фонд мовчить – та й так…

Те, що підприємці та підприємства мають платити своїм працівникам на 25 відсотків більшу зарплату, ніж на рівнині – факт начебто приємний, але він не дає можливості розвиватися бізнесу. Ну, який інвестор захоче йти до нас, коли і робочої сили бракує, і платити треба більше? Це відверто гальмує розвиток економіки. Ситуацію з боргами зарплат медикам ви знаєте – повторювати не будемо. Так ось, лікарні проїдали свої «гірські» разом з зарплатами, бо держава, формуючи медичну субвенцію, забула закласти надбавки. І маємо те, що маємо – люди ходять до роботи, а не дістають зарплати. Уряд каже, що субвенцію рахують однаково для усіх регіонів України, а на нарахування «гірських» треба додаткову Постанову Кабміну. Ну, то напишіть додаткову… Коли «гірські» надбавки тільки зявлялися на наших теренах, то були міркування про те, що це допоможе стримати молодь на рідних теренах. Фігу стримали! Молодь як втікала, так і втікає на значно багатші рівнині, де ще є робочі місця.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар