Головний Самбірський травматолог самотужки пригнав з Німеччини подаровану «швидку»

SambirWZ
5 711
Тепер автомобіль «швидкої» служитиме для потреб медиків КНП «Самбірська міська лікарня».
Головна лічниця міста відчувала потребу в спеціалізованому транспорті. Адже часто виникали проблеми, чим і як хворого доставити до Львова. Тепер з цим  у медиків все гаразд. В їх користуванні добротний автомобіль «швидкої», якого подарували німецькі друзі з товариства  «NOTREUT  Україна – поліція допомагає» з міст Остервік і Хальберштат.

Зазначимо, що тривалий час завідувач травматологічним відділенням лікарні Володимир Чаплинський – кандидат медичних наук (його німці вважають професором) та знаний лікар УЗД Євген Подгребельний підтримують дружні стосунки з колегами із «NOTREUT  Україна – поліція допомагає». В скрутний для охоронців здоров’я та держави через російську агресію  час вони звернулись по допомогу, чітко вказавши, у чому мають потребу.

– Зарубіжні колеги, – сказав Євген Подгребельний, – нас зрозуміли, як мовиться, з півслова. Отож для нас підготували спецавтомобіль «Фольсваген-транспортер». Тому я взяв свою машину і ми з Володимиром Чаплинським вирушили по нього до Німеччини.

Два самбірські лікарі зраділи, коли на стоянці побачили добротну «швидку», Це був саме такий автомобіль, якого на даний момент потребувала головна лікарня міста. Його зарубіжні колеги технічно підготували до поїздки, потурбувались про відповідні документи для перетину кордону та майбутньої реєстрації. А щоб у салоні не вести повітря, прагматичні німці надали лікарні гуманітарної допомоги загальною вартістю 14 тисяч євро.

У часі російської агресії українці ніби звикли до руки допомоги, вдячні кожному, хто солідарний і підтримує в лиху годину. Бо війна не несе нічого доброго. Але німці звернули увагу, що колеги прибули без водія, мовляв, хто ж поїде на «швидкій» – дорога неблизька.

Та їхню незрозумілість розвінчав Володимир Чаплинський. Він, за німецькими мірками, професор медицини сів за кермо. Подібного господарі не бачили і, правду кажучи, не очікували. Бо в них, очевидно, такого не заведено. Але тепер пересвідчилися, що  помилялись, увірували, що українці здатні на все, інколи навіть на неймовірне. І це демонструють на війні, яку розпалив ненависний всьому світові фюрер путін.

Головний самбірський травматолог завів мотор, подякував колегам і поїхав.

Та в цій поїздці була ще одна примітна деталь. Польська фірма «Райбуд»  для Самбірської лікарні підготувала окрему гуманітарну допомогу вартістю сім тисяч злотих. Частину вантажу Євген Подгребельний завантажив на свою машину, а решта довезуть самі благодійники.

Приємно, коли в біді ми не одні, що світ розуміє українців у цей непростий період важкого випробування через війну. Але й ми в особі самбірських лікарів Володмира Чаплинського та Євгена Подгребельного продемонструвати свою гідну поведінку.

Микола СЕНЕЙКО.

На знімку: подарована німцями «швидка» і (зліва направо) Євген Подгребельний, головний лікар Самбірської ЦЛ Богдан Марчук та Володимир Чаплинський.

Фото автора.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар