«Якби рибалка вижив, то рятувальника можна було б представити до нагороди»

D7D9CmO
434

На озері в Рудках сталася страшна трагедія – після того, як 58-річний рибалка провалився під лід, хтось викликав рятувальників та медиків, але вдруге подарувати потерпілому життя так і не змогли. Він помер уже на раках у лікарів. Про це ми повідомили у попередньому спецвипуску.

Місцеві мешканці ще довго обговорювали цю ситуацію і дійшли висновку, що… винні надзвичайники… У нас завжди приблизно так і трапляється, що глядачі, наприклад, ліпше знають, як гасити пожежу, ніж самі пожежники… Так ось, нам розповіли, що рятувальники з Рудок приїхали швидко – як тільки їм дали знати про те, що в озері борсається людина. Але, кажуть прискіпливі глядачі, фахівці не мали необхідного обладнання і казали, що мусить бути драбина, а натомість люди прокладали шлях до ополонки дошками, які місцями провалювалися. Як тільки місцеві надзвичайники прибули до місця пригоди, то, збагнувши, що ради самотужки не дадуть, викликали самбірських колег. Потім, коли чоловіка уже витягнули з води, медики його не роздягнули, щоб обтирати, а повезли чомусь в Самбір. Відтак, після сильного переохолодження чоловік помер.

Ми шануємо думку тих, хто обговорював тему, але маємо підключити до розмови і фахівців. Керівник самбірських надзвичайників Олег ХІМ’ЯК зізнався нам, що теж чув такі плітки, а тому дав свої тлумачення. Рудківські рятувальники прибули з необхідним як для таких випадків спорядженням, але проблема у тому, що рятувальний шнур – до 30 метрів, а ополонка, у якій борсався чоловік, була на відстані 45 метрів від берега. В принципі, рудківське відділення надзвичайників не є спеціалізованим як на такий вид надання допомоги. Виклик самбірським рятувальникам, які більш оснащені та вишколені в цьому плані, відбувся автоматично і фахівці з човнем прибули… А тим часом, один з рудківських рятувальників, у буквальному розмінні цього слова, порушив усі внутрішні інструкції і, ризикуючи власним життям, таки добрався по хиткому льоду до чоловіка і кинув йому рятувальний круг. Якби потерпілий вижив, то рятувальника можна було б представляти до нагороди, бо ситуація справді була нестандартна і прийняти рішення добиратися до ополонки могла тільки дуже мужня людина… Богу дякувати, розповідає пан Хім’як, зі старшим лейтенантом служби цивільного захисту Андрієм ГАЛАМАЄМ не трапилося нічого лихого – самбірські медики теж обстежували його на предмет переохолодження. Звинувачувати надзвичайників у цій смерті зовсім недоречно, зважаючи бодай на той факт, що чоловік, який потрапив у холодну пащу, сам пробував вибратися на кригу, проламавши довкола себе коло діаметром приблизно сім метрів. На це потрібно було багато часу – саме того часу, який і спричинив фатальне переохолодження. Разом з тим, Олег Хім’як нагадав рибалкам, що зимова риболовля при перепаді температур повітря є вкрай небезпечною.

Роман ІВАНЧУК

Вас це може зацікавити

Залишити комментар