Ідей багато, але гроші отримали не всі

SambirWZ
539
Тепер такі часи, що місцеві владоможці дуже пишаються тим, що беруть участь у різних фінансових конкурсах і здобувають для своїх населених пунктів суми на втілення тих чи інших мрій. Цьому передує велика організаційна робота, якої обиватель не бачить, бо конкурсна комісія будь-що не пропускає і під будь-що гроші не дає. Треба справді знайти цікаву проблему, треба її обґрунтувати належним чином, зрештою, потім знайти кошт і для співфінансування, але іншого шляху притягнути на територію «чужі» кошти нема.

Минулої п’ятниці місцеві чиновники з нетерпінням чекали вердикту конкурсної комісії, яка визначала переможців на здобуття коштів обласного бюджету. Громади подали 2216 заявок, проте, лише 474 визначені як потенційні переможці. Кошти з обласного бюджету для реалізації проєктів у 2021 р. це – 74, 5 млн. грн. Це тільки збоку здається, що багато. Торік було удвічі більше. Зрештою, у 2020-му вигравав кожен другий проєкт, а цьогоріч – кожний п’ятий. Таке собі подрібнення відбулося… Пріоритети віддавали освіті, культурі, вуличному освітленню, охороні здоров’я, іншим. Конкурсна рада вирішила, що до 28 травня потенційні переможці повинні подати рішення органів місцевого самоврядування щодо забезпечення їх місцевим бюджетним фінансуванням. Частка співфінансування проєктів місцевих ініціатив складає 50 відсотків. Другу половину дають місцеві ради, але ця половина варта того заради створення певних зручностей для людей.
Тепер про те, що стосується наших регіонів. Приємно вразила Добромильщина, яка подала чи не найбільше проєктів і найбільше виграла, здобувши максимальну суму інвестиції – майже два мільйони гривень. Аналітики пов’язують цей успіх з тим, що першою заступницею голови ради там працює Тетяна ТЕРЛЕЦЬКА, яка, будучи на посаді голови Старосамбірської райради, навчилася сама і навчила інших писати та вигравати конкурси. Чи більше подаєш заявок – тим більше шансів здобути перемогу. Старосамбірська ТГ висунула 63 ініціативи, а от виграла лише 8. Шкода. але у цьому показникові мораль: кількість – це добре, але мусить бути і якість. Непогано, як нам видається, спрацювали Рудки, Ралівка, Новий Калинів, а от розчарували Бісковичі. З поданих 26 проєктів переміг лише один. Це вкрай мало. Могла б випробувати свої сили і молода громада Стрілок, але спромоглася лише на 8 ідей, з них виграшні 3. А от хто насправді здивував, то Самбір. Ми розуміємо, що то є єдина громада, яка має чи не найбільше власних доходів, але повірте, що з 19 поданих ідей виграти лише 4 – замало як для такого потужного інтелектуального та владного центру…
А про які конкретно ідеї громад, які здобувають фінансування, нехай уже знайомлять вас ваші очільники – ми не дамо ради описати усіх.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар