Хірургію за Дністром продадуть? 

SambirWZ
1449
Старосамбірська міська рада минулого тижня прийняла, можна сказати, історичне рішення – повернути на баланс міста недобудований хірургічний комплекс. Історія цієї споруди давня і цікава. Колись влада задумала оновити шпиталь і за Дністром, на території колишньої військової частини, звести сучасний комплекс. Опікувалися будовою тодішній головний лікар ЦРЛ Юрій ВОЙТІВ та колишній голова районної ради Володимир ГОРБОВИЙ. На об’єкт привозили народних депутатів, міністрів, керівників області. Начебто все було добре, але часи добра мають властивість мінятися. 

Зі Львова прийшла команда передати будову департаменту капітального будівництва ОДА. Уже тоді на Старосамбірщині усі розуміли, що то погибель, бо якщо комплекс і потрібен комусь, то тільки Старосамбірщині, а не львівським чиновникам. Об’єкт, як ви правильно розумієте, став довгобудом і місцем, де збагачуються злодійчуки. Місцеві почали тягнути по своїх домівках усе, що погано лежало, бити вікна і так далі. Апелювати до совісті – марна справа. Попередні влади пробували коштом бюджету утримувати сторожів, але й це ефекту не дало. Зрештою, якщо вкладати кошти в сторожів, то хоч би мати надію, що сюди повернуться будівельники. 

Приймаючи недобудоване приміщення, міська влада планує виставити його як інвестиційно привабливий об’єкт. Тобто, якщо ми правильно розуміємося, піде під продаж. Насправді, коштом громади довершити добрий задум не вдасться, а тому треба шукати нових власників. Нові, якщо знайдуться, певна річ, не лікарню будуть зводити, а щось інакше під свій бізнес. Може будуть там нові робочі місця і податки, може врятується те, що не встигли розікрасти… А дехто з медиків висловив нам слушні міркування: якщо заклад піде на аукціон, то нехай би виручені кошти пішли не просто у бюджет громади, а відразу – на потреби медицини. Це можуть бути ремонти, придбання сучасного обладнання і таке інше. Ті ж лікарі кажуть, що в системі медицини є й інші будівлі, які не зовсім ефективно використовуються. І якщо добре подумати, то і їх можна виставляти на аукціон, але виручені кошти знову ж таки вкладати у розвиток медицини. Щось в тому раціональне є, чи не так? 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар