Ковід та війна

SambirWZ
217
Так є, що кожен тиждень має свою тему для обговорення. Минулий позначився двома, здавалося б, різними. Людей допікає тема ковіду і не знати, чого ще від нього можна очікувати. Та друга проблема, як би це дивно не звучало: чи нападе на нас Путін? Ми, як правило, на сторінках «Високозамківського» спецвипуску не пнемося у велику політику, але тут прорвало.

ЧЕРЕЗ локдаун, коли більше часу доводиться просиджувати вдома, а інформаційним простором залишається Інтернет, пригадав свою давню звичку. Як тільки в Україну влізла московія, раз у тиждень вмикав якийсь пропагандистський канал ворогів, аби почути, що вони говорять  про нас, мовляв, агресора треба знати «в обличчя». Потім це «обличчя» на стільки стало гидотним, що терпіння слухати все уже не вистачало. Тому дав собі спокій… Але минулого четверга, коли українські ЗМІ почали говорити про зростання напруженості біля кордонів з Росією, знову увімкнув їхніх пропагандистів і набрався мужності на 60 хвилин.

Росія почала вити, що Грузія видворила їхнього журналіста-пропагандиста Познера. Це була перша тема, а друга – в Україні найгірша ситуація з ковідом, а вона, чи бач, не хоче брати російської вакцини. З українського боку коментатором подій був не хто інший як Медведчук. І взагалі – в Україні все погано, значно гірше, ніж у них. От і вся передача. Причому, російські політики та коментатори уже дійшли до того, що безсоромно називають українців «чортами». Тому й нема нічого дивного, що Жіріновский, який завжди заздалегідь говорить про те, що тільки думають правителі московії, відверто говорить про те, що Україну треба бомбити без оголошення війни. І все тому, що мусять захистити росіян в Україні. Тон передачі, на жаль, переконав мене у тому, що агресивна сусідка таки готується до широкомасштабної війни – як і твердять наші та іноземні аналітики. Криму бракує води і тому треба захопити ще частину України… Якщо росіян щодня годують такою пропагандою, то зовсім не здивуюся, що після нападу на нас та ж Росія почне плескати в долоні. Повірте, це страшно. Свого часу, мушу признатися, я не допускав і думки про те, що агресори можуть зайти на нашу територію і мав аргумент: 21 століття, цивілізація, прогресивні країни – ніхто не допустить війни. Та ба, все сталося не так. Цивілізований світ вкотре висловлював свою стурбованість, на яку Росії наплювати.

Тому, повертаючись до двох основних тем, які згадав на початку, уже можу сказати достеменно: як поведе себе ковід – не знаю. Чи не полізе москаль в глиб України – теж не знаю…

Роман ІВАНЧУК.     

Фото: dw.com

Вас це може зацікавити

Залишити комментар