Ковідна п’ятниця

SambirWZ
490
Інфекція стає щоразу жорсткішою, а ми – ще дужче байдужіємо – якось так можна охарактеризувати ситуацію, що склалася на кінець минулого тижня. Власне, пятниця побила усі попередні рекорди. Лише протягом доби на Львівщині зареєстрували 870 свіжих випадків. Ми ведемо щодня статистку, але до такої позначки ще не добиралися ніколи. Якщо Львівщина потрапить до «червоної зони», нічого дивного не буде, у понеділок Львів уже оголосив жорсткі заходи та дистанційне навчання. 

ЗА КІЛЬКІСТЮ захворювань, певна річ, лідирує Львівський район, бо там чи не найбільше мешканців, а от на другій сходинці у минулу п’ятницю опинився Самбірський. Географія така: Самбір  – 30,  Бісковичі – 1, Воля-Баранецька – 1, Воютичі – 3, Новий Калинів – 5, Ралівка – 2, Рогізно – 1, Боневичі – 1, Велика Лінина – 2, Грабівниця – 1, Міженець – 4, Спас – 1, Старий Самбір – 8, Топільниця – 1, Бітля – 3, Боберка – 1, Верхня Яблунька – 1, Турка  – 2.

Станом на кінець тижня, в Рудківській лікарні, що була розрахована на півсотні місць, перебувало (увага!) 79 хворих, а на понеділок – уже 87. Ми підозрюємо, що це так само рекорд. У Самбірській ЦРЛ – 49, у Старосамбірській – 7. У понеділок в обідню пору у медичного директора Старосамбірської ЦРЛ Олега ГОРБОВОГО ми уточнили кількість і, не повірите, з п’ятниці до початку тижня кількість стаціонарних хворих зросла утричі. Уже 21! Гірський регіон починає втрачати статус такого собі оазису без ковіду.

Попереднього разу ми надрукували в газеті інтерв’ю з фахівцем Надією ШПАК і хотіли б дещо додати нині. За її словами, ковід значно помолодшав. Якщо рік тому хворіли здебільшого люди від 50 років і далі з хронічними болячками, то уже нині ковід помолодшав до віку 20-30 років. І якщо раніше недуга «їла» легені протягом тижня, то зараз потужний прогрес спостерігають протягом лише кількох днів.

Ще одне ковідне спостерження. Одна пані перехворіла, Богу дякувати, ковідом, відлежала у Львові. Ми запитали, чи справді лікування безкоштовне, і почули у відповідь: те, що пропонують безкоштовно, ефекту майже не дає. Для нормального лікування потрібно додатково купувати препарати своїм коштом. Пані зізналася, що за її одужання родичі виклали з гаманця близько 120 тисяч гривень. Бережіть себе і свої гроші!

Станом на кінець минулого тижня, на Львівщині провакциновано 1439 людей. Це досить мало, зазначив координатор із вакцинації на Львівщині Олег КОГУТ, зазначивши, що найактивніше серед районів вакцинація йде на Самбірщині… «Ми не всюди бачимо розуміння. Це перший етап вакцинації і це стосується медичних працівників: хтось вичікує, хтось думає, що буде якась інша вакцина. Більшість медиків хотіли б вакцинуватись вакциною Pfizer. Вакцина, якою ми вакцинуємо, AstraZeneca не є гіршою», – каже Олег Когут. А ще додав, що від початку вакцинації на Львівщині не зафіксували жодного серйозного ускладнення, яке б вимагало медичного втручання.

Гадаємо, і ця ковідна інформація буде для вас важливою, бо немало людей має намір поїхати за кордон і необхідно знятися з програми «Дій!». Для цього потрібні результати аналізу на виявлення РНК вірусу SARS-COV-2 (ПЛР-тестування). Можна звернутися в Самбірський МРВ ДУ ЛОЛЦ МОЗ України, в якому щоденно функціонує пункт забору біоматеріалу. Дослідження проводить вірусологічна лабораторія ДУ ЛОЛЦ. Результати видають англійською мовою із PR-кодом. Самбірське МРВ також проводить дослідження на виявлення антигенів швидкими тестами. Детальніша консультація за тел.: 097-031-7514, 068-332-4291, 098-627-8998. Це була інформація від завідувачки лабораторії Надії Шпак.

Роман ІВАНЧУК.  

Фото: galnet.fm

Вас це може зацікавити

Залишити комментар