Кожен лікар має право на самовизначення. І Бог їм в поміч

SambirWZ
848
Відколи Андрій БОБАК – колишній заступник голови Самбірської районної ради, став керівником Самбірського міського центру первинної медичної допомоги, на сторінках газети ми не зустрічалися. Галузь у нього тепер дуже серйозна, а тема охорони здоров’я ще поважніша, то ж ми запросили його на редакційну філіжанку кави…

-Андрію Івановичу, як зустрів вас колектив. Чому питаю? Бо три представники колективу на конкурсі проголосували проти вас? Інші були за вас і ви перемогли…

-Я не новачок у медицині. Знайомий був практично з усіма. Зустріли дружелюбно – як свого. Хоча, допускаю, декому це призначення могло не сподобатися. Але зараз все вгамувалося… І ті, які голосували проти, думаю, поміняли свою точку зору. 

-Якщо можна, кілька слів про те, яку спадщину отримали?

-Чи не найбільша проблема, як мені видається, технічного характеру, бо будівлі дорослої, дитячої поліклінік, колишньої залізничної лікарні у вкрай занедбаному стані. Вікна не поміняли, покрівлі течуть, фасади облуплені, одне слово, на заклади медицини вони не дуже схожі. Спільно з міською радою мусимо шукати вихід. Планую брати участь у проєктах, мікропроєктах, оскільки грошей у міському бюджеті не так багато. Сподіваюся, не перевелися у нас меценати, готовий до співпраці з ними. Чомусь благодійники ремонтують палати в ЦРЛ, а поліклініку минають…    

-Чи вдалося вам щось змінити у роботі сімейних лікарів. Кажуть пацієнти, що їх найбільше турбують черги під дверима. Добрі терапевти набрали для обслуговування велику кількість люду і тепер потрапити на прийом проблематично.

-Я прийшов у квітні і пацієнтів у коридорах справді було немало. Це пов’язано з тим, що у той час ще було багато хворих на ковід чи йшли люди на обстеження, було немало респіраторних захворювань. Тепер значно менше і, думаю, наші відвідувачі не мали б відчувати дискомфорту. До речі, сімейні лікарні готові виїжджати на дім до пацієнтів, якщо у них важкий стан. Маємо автомобілі…  

-Як ви реагуєте і як реагувати нам на те, що дехто з сімейних лікарів та педіатрів вийшов з-під опіки вашого Центру і став підприємцем?

-Реагую спокійно, бо кожен лікар має право на самовизначення. Їм ліпше бути приватниками? І Бог в поміч. Але я повинен сказати, що медицина – це галузь, яка потребує взаємодії фахівців, величезної відповідальності та постійного підвищення кваліфікації. Це може бути лише в єдиному колективі, де кожен себе удосконалює заради спільного успіху. А наш успіх – здоровий пацієнт.  

-Кажуть, ваш колектив на грані скорочення. Дуже болючий процес. За яким принципом будете позбуватися медпрацівників?

-Мабуть, перший принцип, який буду застосовувати, професійна придатність. Скорочення торкнеться здебільшого медичних сестер і допоміжних підрозділів. Лікарі не підпадають під скорочення. Я навпаки, запрошую на роботу сімейних лікарів, які мають бажання працювати, реалізувавши себе в сімейній медицині.  

-Найбільш актуальна нині тема – вакцинація. Навіть деякі читачі обурюються, що ми начебто агітуємо за щеплення, хоча ми ставимося до цього загалом нейтрально… Читачі кажуть, що свідомо замовчуються факти ослаблень людей після уколу. А ще додають – щеплення не є гарантією того, що не захворієте знову. Поясніть, будь ласка…  

-Станом на сьогодні, вся медична спільнота світу визнала, що єдиним захистом від ковіду є вакцинація. І чим швидше ми провакцинуємося, тим швидше почнемо забувати про ковід. Створюючи міфи різного роду проти вакцинації, хтось заробляє “бали”… А наука каже своє…  

В Самборі наш Центр провів уже більше 2.5 тисяч вакцинувань. Тепер вакцинування будемо проводити без вихідних. Вакцини є у достатній кількості. Я б хотів за нагоди подякувати тим медпрацівникам, які провадять вакцинацію, ведуть роз’яснювальну роботу. Інколи їхній робочий день затягується до пізнього вечора.  

-Зявився новий вид вірусу “Дельта”. Коли можна очікувати його на наших теренах і чи щеплення від коронавірусу захищає від “Дельти”.

-За прогнозами ВООЗ, на Україні прогнозується у вересні-жовтні. Швидкість поширення цього вірусу утричі швидша за ковід. Як при перших хвилях хвороби хворіли люди старші, то за прогнозами, “Дельта” вражає людей молодого віку та дітей. На час, коли ми з вами спілкуємося (кінець минулого тижня), в дитини віком 1 рік 4 місяці виявили коронавірус… 

Станом на 23 липня, за словами керівника лабораторного центру Надії ШПАК, у великому Самбірському районі провакциновано 5,1 відсотка населення і утой час, коли в області – 11,5 відсотка. В Україні загалом щеплення пройшли 10,2 відсотка населення.   

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар