Крадії лісу під домашнім арештом

SambirWZ
116
Ми не раз писали на цю тему, але і тема така, що не об’їдеш – надто резонансна. Більше того, аналітики, які вивчають стан крадіжок у лісовому господарстві, Міженецький феномен назвали найбільш вражаючим на рівні Україні. Власні розслідування з цього приводу попровадив сайт «Наші гроші».

Личаківський районний суд Львова призначив домашній арешт трьом підозрюваним у незаконній рубці на території ДП «Старосамбірське лісомисливське господарство». Вони протягом двох місяців не мають права покидати свого житла з десятої вечора до шостої ранку, повинні утриматися від спілкування одне з одним та з іншими підозрюваними.
Йдеться про трьох із п’яти фігурантів ймовірної незаконної вирубки – приватного підприємця, колишнього помічника лісничого Міженецького лісництва ДП «Старосамбірське лісомисливське  господарство» та майстра лісу цього ж лісництва. Імен підозрюваних в судових ухвалах не вказано. проте, журналісти дослідили, що до 2021 року помічником лісничого Міженецького лісництва зі села Биличі був Ігор К. За минулий рік він задекларував лише квартиру своєї дружини на 21 м кв. в Самборі. Майстром лісу Міженецького лісництва з села Малі Новосілки Мостиського району досі працює Ігор Р. У декларації за минулий рік він також вказав лише одну нерухомість – будинок свого батька на 72 м кв. в селі Малі Новосілки. З’ясувати ім’я приватного підприємця  не вдалося… Ми б хотіли сказати, що винною можна визнати людину лише за рішенням суду.
Як зазначено в ухвалах, в кінці березня 2020 року лісівники та приватний підприємець, попередньо домовившись, незаконно вирубали 19 м куб. червоного дуба на одному з кварталів Міженецького лісництва, де в той час лісгосп офіційно вирубував іншу деревину.
Зрубані дерева повезли до села Гусаків Мостиського району, де її перевантажили на інший транспорт. Водій цієї вантажівки повинен був перевезти деревину на склад підприємця, однак його зупинили правоохоронці. Вони вилучили 39 дубових колод різної довжини та діаметрів. Винуватцям загрожує тюремне ув’язнення. Прокурор просив застосувати найбільш суворий запобіжний захід – тримання під вартою, однак суддя Назарій Нор відмовив. Зокрема, через позитивні характеристики фігурантів та через те, що вони постійно з’являються на виклики до слідчого.
Водночас «Наші гроші» розповіли про інші гучні справи, пов’язані з працівниками Старосамбірського лісгоспу, яке займає 32 тисячі гектарів. Практично кожного року правоохоронці або екологи фіксують на його території незаконні рубки. Наприклад, в червні 2020 року слідчі виявили вирубку 56 дубів на 1,2 млн. грн. на території Сусідовицького лісництва…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар