Куток природолюба

SambirWZ
121

Гриб зі «сумками»

Перші весняні гриби – зморшки і строчки, як правило, відкривають сезон. І вони у лісі уже є – сам бачив… Мені траплялися гриби навіть тоді, коли ще подекуди сніг лежав. На вигляд вони дуже дивні, але надто смачні з картоплею і як самостійна страва. А який приємний запах у цих кучерявих та ніжних грибочків! І смак особливий. Знавці радять ці гриби спочатку прокип’ятити 5-7 хвилин, а вже потім готувати з них їжу. Воду, у яких ошпарювали сморжі, треба виливати.
Сморж їстівний має ясно-вохрове, жовто-сіре, жовто-буре, або буре забарвлення. Шапинка зовні покрита глибокими, круглими, видовженими зморшкуватими ямочками, відділеними одна від одної тонкими реберцями. Ніжка гриба порожниста… Знаєте, одна справа, коли ви влітку чи восени знаходите гриб їстівний – радісно, а знайти смаколик навесні – ще приємніше.

Зустрінете лелечу пару – будете щасливі

Зазвичай лелеки прилітають до нас 19 березня. Проте, цьогоріч з’являлися подекуди і раніше. Мені пощастило побачити 27 березня – пролітав над моїм Городищем.
Аби повернутися на Україну, птахам треба подолати шлях у 12 тисяч кілометрів. Звісно, не всі витримують такі випробування – голод, виснаження, лінії електропередач… І мій птах опинився у рідному гнізді на комині аж 30 березня. Він був зовсім не схожим на того красеня, який під осінь кружляв у безхмарному небі, готуючись до вирію. Є приповідка: якщо ви побачили першого весняного лелеку, який летить, значить рік у вас буде швидким у справах… 6 квітня випав сніг і птахам нічим було харчуватися, але, гадаю, вони звиклі до усіляких випробувань. У поле, як до годівнички, вони летять тоді, коли зі стріхи капає. І ще про прикмету, пов’язану з цим благородним птахом. Цілий рік житимуть у щасті й злагоді ті, які перші побачать лелечу пару, що походжає полем… Нехай і вам пощастить.

Михайло ХАЩІВСЬКИЙ. Природолюб.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар