Кворум в ратуші правильно рахували…

SambirWZ
216
Це було у Самборі наприкінці минулої каденції, іншими словами, за «першого» Юрія ГАМАРА. Тоді у нього в сесійній залі було немало ненависників. То радше політична ситуація так диктувала. Навіть ті люди, які вели його до влади на першу каденцію, потім перетворилися у непримиренних. Хтось з депутатів мав за традицію взагалі не відвідувати сесійні засідання – такий собі німий протест. А вже коли каденція підходила до виборів, опозиціонери були напрочуд активними і використовували будь-яку можливість вказати керівній команді ратуші на начебто помилки у роботі.

Зрештою, так було ще й раніше, коли містом керував Тарас КОПИЛЯК. Самооборона, яку на той час очолював діючий нині Юрій Петрович, теж робила спроби зривати сесії. Це заради об’єктивнсоті мусили сказати, бо історія має властивість повторюватися.
Так ось, наприкінці минулої каденції була сесія міськради, як мовиться, на грані кворуму. Може хтось і був зацікавлений у тому, аби її зірвати, але сталося так, що прибуло 18 обранців і зареєструвалися. Тобто, участь депутата у роботі сесії засвідчує його персональний підпис… Один з обранців підписався, проте, у якихось справах покинув засідання, хоча наприкінці з’явився… Але сесія працювала, бо 17 депутатів плюс голос Юрія Гамара дорівнює кворуму. Усі питання, як ви розумієте, йшли одноголосно і були успішно прийняті. Може б на цю обставину ніхто не звернув увагу, якби один з опозиційно налаштованих не подав позов до суду, щоб той визнав рішення ради неправильно прийнятими, бо не було кворуму. Суд першої інстанції прийняв свій вердикт, у якому, щоправда, важко розібратися. Визнав, що сесія працювала неправомірно, але водночас відмовився скасовувати прийняті тоді рішення. За нашою несуддівською логікою, якщо вже неправомірна, то й рішення незаконні. Але не будемо копирсатися, хоча свого часу ми присвятили цій темі ціле дослідження, залучивши навіть незалежних від Самбора юристів, які сказали нам, посилаючись на наш же регламент, що міськрада вчинила правильно і підстав подавати до суду нема.
Проте, рішення суду першої інстанції Самбірська міська рада оскаржила. Минулого тижня секретар міської ради Юрій ДМИТРИШИН, який був секретарем тоді і залишається досі, сказав «Високому Замку», що апеляційний суд повністю скасував рішення суду першої інстанції, а це означає, що рада діяла в межах чинного законодавства. Іншими словами, арифметика підрахунку кворуму в ратуші була правильною.
Сторона, яка програла справу, повідомила нам, що неодмінно подаватиме касаційну скаргу. “Війна” продовжується…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар