«Якщо зарплата в Україні буде не менше 10 тисяч гривень, ніхто на заробітки не поїде»

SambirWZ
172

«Якщо зарплата в Україні буде не менше 10 тисяч гривень, ніхто на заробітки не поїде»

Наша публікація у попередньому спецвипуску з приводу того, що наші робочі руки та мізки виїжджають на заробітки до Польщі, судячи з відгуків, поцілила у болючу проблему. Мешканець Старого Самбора довго розповідав нам, що в місті уже нічого з того, що давало людям роботу, уже не залишилося.

Найбільше нарікав на власників “Меридіану”, які довели потужний колись завод до нульової позначки і добрі фахівці розлізлися, мов мишенята. Завод під боком у влади, але влада роками палець об палець не била. Той же пан сказав, що на Старосамбірщині, якщо щось і процвітає, то пилорами – по кілька на село. Так років через десять на ці пилорами вже лісу забракне.

Мешканка одного зі сіл Самбірщини, прочитавши нашу публікацію, висловила обурення тим, що її дочка вивчилася на педагога. А роботи нема. І це у той час, коли на вчительських посадах багато пенсіонерів, які не хочуть вступитися і дати місце молодим. Тому випускниця з червоним дипломом працює робітницею на польському заводі… Інший читач повів мову про те, що якби у нас платили працівникам бодай би по 10 тисяч гривень, то ніхто б не їхав на заробітки. За його спостереженням, поки в Україні даватимуть смішні зарплати, жодна мудра людина тут працювати не буде. А ось інші одкровення: “Моя дочка зі своєю подругою працювали продавцями. На зміну ходили через день. В кінці місяця власниця поставила ультиматум: двох утримати більше не може і порадила визначитися, хто залишається. На знак солідарності і дочка, і її подруга пішли разом, а господиня сама стала за прилавок. Заробляли небагато, але хоч щось. Тепер і цього не буде. Походили по інших магазинах – виявляється, ніде офіційно продавців не треба… Чоловіки ще десь на будовах за кордоном працюють, а жінкам куди – на панель?”

І нарешті, зателефонував один приватний підприємець і сказав, що наші люди просто не хочуть працювати. Навіть за зарплату у 4 тисячі – це немало, вважає він, годі підібрати доброго фахівця. Якщо хтось і приходить, то неук, або пияк…

Ось такий калейдоскоп думок навіяла читачам наша публікація.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар