І знову «Полегойки, бойки»

SambirWZ
277

І знову «Полегойки, бойки»

Фестиваль під назвою «Полегойки, бойки!», але на цей раз на тему «Народні інструменти», відбувся у Народному домі с. Стрілки. Приїхали в колишній районний центр не лише самодіяльні артисти зі шкіл довкілля, а й із Тернави, Передільниці і Боршевич. Привітав гостей начальник відділу освіти РДА, він же голова журі фестивалю Мар’ян Яворський. А вже тоді сопілкарі, які майже всі в квітні нинішнього року брали участь у встановленні рекорду України – 238 їх виконували на площі біля пантеону Слави УПА Державний Гімн нашої держави, знову заграли «Ще не вмерла України».

Розпочала фестиваль Тершівська школа. Першим прозвучав класичний народний інструмент – цимбали. Продовжили вихованці Хирівської школи-інтернату ім. єпископа Івана Хоми. А потім був цікавий виступ професора Львівської консерваторії Любомира Кушлика. Він не лише розповідав про бойківські музичні інструменти та показував їх, а й демонстрував гру на них. Заслуга в цьому ініціатора проведення фестивалів «Полегойки, бойки!», вчителя музики Стрілківської школи ім. Михайла Вербицького Ярослава Мицака, який запросив професора приїхати у бойківський край. Ще однією родзинкою фестивалю був виступ  фольклорної групи «Карпатські молодиці» із села Страшевичі. Понад два десятиліття тому її створила працівниця тамтешньої перекачувальної станції Стефанія Пахольчук. Вона видала не лише майже десяток поетичних збірок, а є й автором музики на свої вірші. До речі, виконують молодиці ці пісні під супровід таких оригінальних «музичних інструментів» як чавунна праска, маслобойка, терлиця. Потішило гарним виступом сімейне тріо «Струни серця» Народного дому м. Старий Самбір.

Всього у фестивалі взяли участь 11 шкільних колективів. Як і в попередні роки, змістовні номери підготували Старосамбірська СШ ім. Богдана Сольчаника, Тисовицька, Тур’ївська, Галівська, Головецька, обидві Стрілківські школи. Всім учасникам подякував методист ІМЦО Роман Потічний.

А вже традиційно музично-пісенно-танцювальне свято «Полегойки, бойки!» завершили гурти «Моцні бойки» з Ріп’яно і «На драбині» зі Стрілок.

 

Ігор ТИЛИЧКО.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар