Ви думаєте, «Синій кит» далеко?

SambirWZ
167

Ви думаєте, «Синій кит» далеко?

У соціальних мережах з’явилися групи, в яких кваліфіковані психологи доводять підлітків до самогубств – це тема, яку активно опрацьовують у ЗМІ уже кілька місяців, щоб вгамувати чиюсь дику забаганку. В Україні, на жаль, уже фіксують страшні випадки і, щоб біда не прийшла до вашого дому, треба ударити на сполох негайно. Поліція закликає батьків приділяти більше уваги дітям та їхній поведінці.

Загрозливої популярності серед підлітків набуває гра “Синій кит”, або ж “Тихий дім”, “Море китів”, “Розбуди мене о 4:20”. У смертельної гри багато назв, але результат завжди однаковий – обірване юне життя і зламані горем батьки, які не розуміють, що змусило дитину звести порахунки з життям. За правилами, дитина повинна виконувати різноманітні квести, що пов’язані із заподіянням собі шкоди у той чи інший спосіб. Упродовж гри підліток спілкується з так званим куратором. Насправді, це професійний психолог, який схиляє дитину до негативного мислення та знаходить спосіб маніпулювати нею. Куратору і звітує дитина, висилаючи фото та відео виконаного завдання. Фінальне – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. І якщо дитина відмовляється скоювати суїцид, шантажем та погрозами куратор змушує її до цього.

Це теорія, яку мають знати і батьки, і їхні діти. А тепер – не думайте, що біда причаїлася десь далеко, в інших областях, у пересторогах з телеекранів… В Самборі троє неповнолітніх дівчат, які є студентками навчальних закладів міста, мало не стали жертвами гри. Однак, на щастя, їм не вдалося її закінчити, оскільки працівники ювенальної служби  Самбірського відділу поліції виявили в соціальній мережі “ВКОНТАКТЕ” те, що вони є учасниками цієї групи. Як пояснюють дівчата, їм надходили погрозливі смс та завдання, які потрібно було виконати. У разі невиконання на номери телефонів їхніх друзів та родичів приходили погрозливі смс-повідомлення. Усі дівчата з благополучних сімей. За цим фактом розпочали кримінальне провадження за статтями про “погрозу вбивством”.

Цей той факт, що уже відомий, а не дай Боже, є підлітки, які уже потрапили в “систему”. Батьки зобов’язані регулярно перевіряти шкіру дитини на наявність пошкоджень, особливо звертати увагу на пошкодження різного роду в формі “кита”. Перевіряйте акаунти дитини в соціальних мережах та групи, до яких входять.

 

Юлія БУРА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар