Вперше «Отчий ліс» у Лаврові садитимуть у поміч дітям-інвалідам

SambirWZ
164

Вперше «Отчий ліс» у Лаврові садитимуть у поміч дітям-інвалідам

Старосамбірщина продовжує свої добрі традиції і у суботу, 22 квітня, запрошує земляків на територію Лаврівського монастиря Св. Онуфрія, щоб разом продовжити садити “Отчий ліс”, розповіла “Високому Замку” голова райради Тетяна Терлецька.

Зазвичай, краяни у такі дні мають нагоду не лише зустрітися з давніми друзями, знайомими, поспілкуватися, а й разом помолитися за Україну, посадити пам’ятне дерево, відвідати містечко ремесел та насолодитись культурно-мистецькою програмою.

“Отчий ліс-2017” присвячують сильним духом людям, які, незважаючи на життєві випробовування,  не опустили рук, не втратили жаги до життя, не схилили голови, а впевнено дивляться у майбутнє. У рамках культурно-мистецької програми буде проведена БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ під назвою   “Україна починається з Тебе”, до якої входитимуть благодійна лотерея та благодійний  ярмарок. Усі зібрані кошти спрямують на закупівлю медичного обладнання для дитячого відділення Старосамбірської ЦРЛ – отоскоп, медичний аспіратор (відсмоктувач) та компресорний інгалятор (небулайзер). Під час благодійної лотереї, придбавши квиток учасника за символічну плату (від 10 грн.), можна буде  виграти чудові та цікаві призи. Під час благодійного ярмарку свої вироби презентуватимуть діти з особливими потребами, а кошти від реалізації  використають для власних потреб. Крім цього, свою продукцію представлять митці-благодійники. Кошти, виручені з продажу, теж будуть спрямовані на придбання медичного обладнання.

Райрада просить надсилати свої  пропозиції на електронну скриньку  Старосамбірської районної ради (sts_r_rada@ukr.net) або звертатись за телефоном  (238) 21-6-23.

Станом на початок 2016 року, кількість дітей з інвалідністю в Україні сягнула 153 547 осіб або 5,9 відсотка від усього дитячого населення країни (8 млн). Згідно з результатами дослідження, лише половина людей вважає, що суспільство толерантне до дітей з особливими потребами, а третина всіх респондентів вважає, що у сім’ї дитина з інвалідністю не може отримати достатній догляд, тож їй буде краще у спеціалізованому дитячому будинку. У Старосамбірському районі на обліку 306 дітей-інвалідів. За 2016 рік 30 дітей з особливими потребами взяли  на облік, за 2015 рік – 40 дітей. За І квартал 2017 року – 12 дітей вперше отримали соціальну допомогу. У структурі інвалідності на першому місці – вроджені аномалії розвитку, на другому – хвороби нервової системи (ДЦП, м’язеві дистрофії). Найбільша ступінь отримання інвалідності  відзначається у дітей віком від 3 до 10 років.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар