Василю Курію як борцю з «лісовими терористами» пропонували гроші?

SambirWZ
189

Василю Курію як борцю з «лісовими терористами» пропонували гроші?

Працівники «злочинної і терористичної» щодо довкілля організації «Галсільліс» свідомо затягують час, щоби украсти якнайбільше лісу?

Власне таку заяву сайту Lvivnews зробив координатор Львівської обласної організації однієї з партій, депутат Старосамбірської районної ради Василь Курій. Ми б, повірте, не звернули уваги на це чергове повідомлення, позаяк про ліс і його розкрадання пишемо надто часто і багато: на Самбірщині – про медицину, на Старосамбірщині – про ліс, однак зацікавили кілька пікантних моментів…

«Усі зустрічі, “круглі столи”, конференції щодо вирубок лісу – не що інше як замилювання ока, спроба приспати пильність, ввірватися в наш ліс і вкрасти що вдасться. У них постійна відповідь: то не ми, то підприємці, то попередники і популісти”, – заявив пан Курій. Далі йдеться про те, що звільнили попереднього керівника обласного “Галсільлісу”, до роботи приступив інший, однак нічого не змінилося. У Старосамбірському “Галсільлісі” уже два роки немає керівника і його далі не призначають. Виконувач обов’язків Дмитро Єдинак замовляє у місцевій пресі статті, де називає активістів популістами, зазначає пан Василь. Ми собі подумали, що “місцева преса” – це “Високозамківська Самбірщина”, яка два тижні тому подала точку зору в.о. директора Старосамбірського “Галсільлісу”. Замітку так і назвали: “Дмитро Єдинак уповноважений заявити…”  Цю публікацію пан Дмитро справді “замовив” у нас, зважаючи на те, що на шпальтах спецвипуску дуже часто писали про лісові негаразди, зокрема і у цьому колективі. Зовсім не шкодуємо, що дали Дмитру Єдинаку слово – він має право на свій захист та захист колективу і як громадянин України, і як директор підприємства. А люди читають і самі роблять висновки… Щодо слова “популізм” (хоча ми його не вживали, ми писали про “піар” та “політиканство”), яке, судячи з усього, зачепило пана Курія, то всезнаюча Вікіпедія трактує його так: “Популізм (лат. populus – народ) – політика або риторика, яка апелює до простих народних мас, їхніх надій, страхів, незадоволення життям і ґрунтується на протиставленні інтересів широких мас населення інтересам еліти. В англомовній літературі термін переважно використовується як відповідник українського поняття “народництво” (і англійською мовою “народництво” переважно перекладається як “populism”), і далеко не завжди має негативні конотації. Однак, поняття, як правило, використовується з негативною конотацією і найчастіше вживається для означення політики загравання влади з народом для забезпечення популярності або поверхневої критики “верхів”, “еліти”, “влади”, що характеризується демагогічними гаслами та необґрунтованими обіцянками”.

“Високозамківська Самбірщина” відколи почала виходити у світ, від того часу і бореться з крадіями лісів, дає людям якусь надію, наживає собі на цій темі якоїсь популярності та ворогів, а толку небагато. Тому цілком можемо і себе приписати до популістів, хоча мовчати не збираємося… Після того, як газета підтримала рішення районної ради про те, що треба заборонити суцільні рубки лісів, на що найбільше селяни нарікають, нас звинуватили лісівники у підтримці популізму, невігластві, ба більше – у наїздах на колективи лісгоспів, які дають людям роботу, платять мільйонні податки, а ми начебто підриваємо економічні устої краю. Але нічого, витримали і не сховалися у ще не зрізані кущі.

А от пан Курій сходить з арени. Такий висновок зробили з подальших його міркувань: “Усі факти порушення ми зібрали і подали керівнику обласного “Галсільлісу” Володимиру Мельнику, заступнику голови обласної ради Володимиру Гірняку. Жодного дієвого рішення, щоб зупинити злочини. Більше того, підприємці району, яких, крім активістів, ніхто не контролює і не карає, мені запропонували кошти. За те, щоб я “закривав очі на рубку” в моєму селі. Один повідомив також, що з усіма іншими вони уже домовилися. Підприємці з Волосянки, Старого Самбора і Стрілок підтвердили, що їм уже обіцяно ці рубки – за винагороду, крім основної плати за кубатуру. Поведінка підприємців вказує на те, що вони отримують благословення влади. Перевертні в кабінетах, співаючи оди про втілення державних програм, ремонти доріг, світле майбутнє – крадуть його в нас. Зараз у районі доконують з грубими порушеннями десяток рубок, начебто за минулорічними дозволами. Осліплені наживою, чорні лісоруби погрожують активістам – “активістами”, майданівцям – “майданівцями”, АТОшникам – людьми з шевронами. Пізнавши фальш і брехню чиновників, зупиняю будь-які переговори з тими, хто загрожує національній глобальній безпеці! Виходжу з робочої групи при Міністерстві Аграрної політики, “круглих столів” і робочих груп в облраді і райрадах”, – заявив добродій Курій.

Пане Василю, залишіться, не даруйте радість справжнім крадіям лісу і взагалі, якщо ще ви згорнете діяльність, то нам буде скучно…

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар