Тетяна Терлецька виставила «на оглядини» одразу двох своїх імовірних заступників. Мирон Пацай поступився Миколі Мартичу…

SambirWZ
235

Тетяна Терлецька виставила «на оглядини» одразу двох своїх імовірних заступників. Мирон Пацай поступився Миколі Мартичу…

Минулого тижня Старосамбірська районна рада нарешті знайшла господаря у кабінет заступника голови. Нагадаємо, за час каденції попередника Ореста Бонка заступника навіть не шукали і Орест Едуардович сам виконував всі обов’язки.

Зібравшись, обранці зігнорували депутатською розминкою. Це той час, коли кожен має право говорити про проблеми своїх виборців. Лише Михайло Гагалович нагадав владі про дуже паскудний шмат дороги у бік Розлуча, який стає щоразу загрозливішим для водіїв.

А потім голова ради Тетяна Терлецька запропонувала на правах господині своїх … заступників. Як твердили депутатські кулуари, заступником мав бути Мирон Пацай, який уже був заступником після Помаранчевої революції, який після Революції Гідності був головою Старосамбірської РДА. Як і всі владні “свободівці”, після президентських перегонів пішов у відставку добровільно. Чи були домовленості у нього з Тетяною Іванівною, мовляв, “Свобода” підтримує її, а вона, відповідно, “свободівця” Пацая, нам важко твердити, але радше всього, були, бо прізвище Мирона Дмитровича все ж запропонувала депутатам, зрештою, як і прізвище приватного підприємця Миколи Мартича від “Самопомочі”. Чому відразу двох? І на це запитання відповідь можна знайти. Тетяна Іванівна двох претендентів виставила на оглядини, даючи зрозуміти, що як з одним, так і з другим їй буде комфортно працювати, а ви, депутати, уже самі обирайте… А ще сказала, що такою була воля погоджувальної ради. Іншими словами, влаштувала таке собі рейтингове голосування. Перед тим Мирона Пацая відстоювала представниця “Свободи” Ірина Вуйко, зазначаючи, що Мирон Дмитрович має великий досвід управлінської праці, перспективні напрацювання і найбільш підготовлений до цієї посади. Андрій Волощак як лідер “Самопомочі” відстоював свого Миколу Мартича, мовляв, на цій посаді не конче треба бути великим політиком місцевого значення, а треба знати, де взяти кілька метрів кабелю, чи, наприклад, кілька літрів солярки на ті чи інші добрі справи. А ще перед тим обидва претенденти виголосили свої презентаційні промови. Пану Мирону, який доволі розлого аналізував роботу попередників і ймовірну перспективу, навіть забракло часу, визначеного регламентом. Пан Микола був лаконічнішим, запевнив, що буде чесно працювати і взагалі, все буде добре.

А вже тоді настав час вибору. Мирон Пацай набрав 14 голосів, а його конкурент Микола Мартич – 21 (рівно стільки, скільки треба). Результат Мирона Дмитровича, якщо порівнювати з результатом діючого голови РДА Миколи Цепенди, коли той балотувався на голову ради (10 голосів), значно кращий і це має потішити “свободівця” у часі його поразки. Отож, волею депутатів Микола Мартич і займе кабінет, який до того був вільним. Чому так сталося, як сталося? Чому Мирон Пацай, зважаючи на усі попередні посади і великі заслуги перед Старосамбірщиною, потерпів фіаско перед людиною, яку, вибачте, пане Миколо, навіть ми раніше не знали? Очевидно, імідж Мирона Дмитровича не на стільки високий, як навіть ми собі думали.

Місцеві аналітики твердять, що Тетяна Терлецька, представивши одразу двох претендентів на посаду, отримала в особі Мирона Дмитровича, який програв, опозиціонера. Ця роль для нього не нова і якщо він і далі буде опозиціонером, то нічого надзвичайного не станеться. Звикли ж бо… Зрештою, і без опозиції в раді було б сумно. Принаймні, журналістам.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар