«Святий Миколай», розрахувавшись за комунальні послуги, мусить і подарунки купувати – традиції не міняються

SambirWZ
253

«Святий Миколай», розрахувавшись за комунальні послуги, мусить і подарунки купувати – традиції не міняються

Як я колись чекав того свята, так само тепер внуки чекають. Як кажуть, “борги”, перевтілившись у Благодійника, треба віддавати.

Зі свого дитинства пригадую найцікавіші моменти – дарували нам, як правило, щось із солодощів, або забавки, або одяг. Наступного дня в класі багато хто був у нових светрах. Солодощі розходилися дуже швидко, незважаючи на те, що їх було багато . Але батьки радили залишити трохи цукерків на новорічну ялинку. З болем залишали, але й на ялинці вони не конче довго зависали. День-два і залишалися порожні фантики – теж, скажу вам, естетично… Одного разу я розчарувався у тому, що Святий Миколай є. Це коли побачив, як мама несла додому лижі. Ні, я, звичайно, розумів, що за одну ніч Благодійник не обійде усіх дітей, але мені так хотілося, щоб то був саме він…

У переддень свята малечі походив по магазинах у пошуках подарунків своїм родичам. Взагалі, чоловіки не часто займаються шопінгом, але ціни на  святкові презенти мене вразили до глибини душі. Про щось із одягу помовчу, а от забавки – хоч  китайські, дешеві, але, переведені в українські ціни, просто жахають. Солодкі подаруночки у ціні 50-70 гривень і то, як кажуть, геть ніякі. Щось ліпше і більше – сотня. Та навіть кілограм мандаринок, які Святий Миколай здебільшого приносить, – в межах 30 гривень. І хоч Миколай став надто дорогим, але ж не можна відбирати дітям та внукам нашого спільного з дитинства свята. Вони ж бо колись виростуть і їм також охота буде згадувати своє. Ну, соромно буде, коли згадають, що Святий Миколай, розрахувавшись за комунальні послуги, купив такі-сякі продукти до холодильника, а на подарунки уже грошей бракувало.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар