«Білий дім» вважає, що перевезенням пільговиків мають займатися і перевізники

SambirWZ
244

«Білий дім» вважає, що перевезенням пільговиків мають займатися і перевізники

Той колапс, який ми прогнозували у справі перевезення пільговиків, розпочався… Нагадаємо, Верховна Рада не заклала у державному бюджеті коштів на перевезення пільговиків, скинувши цю ношу на бідні місцеві бюджети. Отож, після свят перевізники, як правило, перестали брати безкоштовних пасажирів.

Це викликало у людей масу обурень, але у водіїв свій аргумент – звертайтеся до районних рад… Пільговики звертаються не тільки до влади, а й до редакції – нам доводиться вислуховувати, хто, де і чому не взяв безкоштовних.

Коментуючи ситуацію, голова Самбірської районної ради Віталій Кімак зазначив, що мав розмову з деякими автоперевізницькими фірмами і просив їх наразі перевозити безкоштовно інвалідів першої, другої груп, інвалідів по зору, воїнів АТО та деяких інших пільговиків. Але то тільки прохання, до якого водії можуть не дослуховуватися… До “білого дому” з цією проблемою ходять і мешканці міста, бо їх туди присилають з ратуші, мовляв, автоперевезення – прерогатива району. Насправді ж, каже пан Кімак, коли держава адресно виділяла гроші перевізникам на пільговиків, то кошти, не зупиняючись, йшли через райраду і місцева влада до них стосунку не мала. Тому найлегше скинути з однієї голови на іншу… І через те пан Кімак вважає несправедливим те, що за нинішніх умов безгрошів’я автоперевізники кивають людям у бік місцевої влади, ще й вивішують у маршрутках оголошення, мовляв, їздите за гроші – звертайтеся у “білий дім”. Насправді, прикрі стосунки, які складаються, це давні стосунки державного бюджету і місцевих перевізників, бо коли гроші були, то місцева влада була потрібна автофірмам лише як зайвий посередник. То ж, нехай тепер перевізники звертаються у Київ та домагаються грошей на пільговиків, вважає голова райради. Це, до слова, були немалі суми.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар