Міський секретар під «ЗНАКОМ ЗАПИТАННЯ»?

SambirWZ
215

Міський секретар під «знаком запитання»?

Схоже, у Самборі назріває владний скандал. Нам стало відомо, що місцевий суд прийняв до розгляду позовну заяву з приводу імовірного порушення новою владою чинного законодавства. Мова про перші кроки ратушної команди.

Річ у тому, що перед тим, як всенародно обраний міський голова Юрій Гамар мав пропонувати депутатам на голосування проект рішення з приводу затвердження регламенту ради та обрання секретаря, мусив “вивісити” кандидатуру секретаря на сайті міської ради, а громада протягом 20 днів мала її “обсмоктувати”. Такою є вимога Закону про доступ до публічної інформації. Чи логічна вимога, чи справді у нас є так багато бажаючих пообговорювати майбутніх начальників, і чи взагалі міркування громади хтось бере до уваги, то уже питання десяте. Але закон є закон і, подобається він комусь чи ні, його треба виконувати.

Юрію Гамару, видно, не подобався і він вніс на сесію кандидатуру Юрія Дмитришина на посаду секретаря ради без обговорення громади. Якби дослухався, то, можливо, завчасу з’явилися б усі претензії до Юрія Дмитришина, які були уже потім… Місцева преса та дехто з депутатів звертали увагу мера на пікантність – недотримання законодавства про публічність, проте Юрій Петрович зігнорував. Але нехай він новачок у самоврядуванні, але ж сам пан Дмитришин – юридичний науковець і мав би не наступати на примітивні граблі на початку власної владної каденції. Нас тоді дивувала й “імпотентність” більшості депутатів, які, знаючи про недотримання “20 днів”, чемно проголосували за пропозицію мера обрати секретарем пана Дмитришина. Хоча “імпотентність” здолала не усіх. За Юрія Любомировича голосувало лише 18 депутатів з 34-ох плюс мер – цього було достатньо.

І ось тепер суд. Яким буде рішення, прогнозувати непросто. Однак, якщо Феміда погодиться з міркуваннями позивача про незаконність обрання пана Дмитришина, то його кандидатуру (чи когось іншого) мерові знову доведеться ставити на голосування. Не виключено, що після цього слід буде переголосовувати і питання регламенту, створення депутатських комісій та обрання голів комісій.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар