«Продиктуйте код банківської картки»

SambirWZ
224

«Продиктуйте код банківської картки»

Журналіст «Високого Замку» міг стати жертвою телефонного дурисвіта

Телефонує до мене якийсь чоловік, говорить російською мовою, називається представником одного з банків. Сказав, що у їхній системі стався збій, це пов’язано з подіями на Сході України, і у 2 мільйонів клієнтів буде заблоковано банківські картки і всі гроші анулюють. Але для того, щоб картку не заблокували зараз, на телефон прийде sms-повідомлення з кодом, який треба буде продиктувати.

Це мене відразу насторожило, бо невже усім 2 мільйонам “заблокованих” пропадуть гроші, а тому відповів, що дзвінок викликає недовіру і ніяких кодів говорити не буду. Чоловік щиро, спокійно і впевнено почав переконувати, мовляв, ніякого обману нема, він справді є працівником банку, назвав своє прізвище та ім’я, адресу центрального офісу в Дніпропетровську. Я йому все одно не повірив і сказав, що звернуся в місцеве представництво за роз’ясненням. Збагнувши, що зі мною у нього нічого не вийде, авторитетно заявив, що блокує мій рахунок. На цьому зв’язок перервався.

В банку мені повідомили, що ніяких збоїв в системі не було і карток вони не блокують, порадили зателефонувати на безкоштовну лінію до служби безпеки банку і повідомити про подію. Так і вчинив.

Звертаюся до усіх, хто користується банківськими картками, будьте пильними, не “купуйтеся” на подібні афери, нікому не кажіть кодів і паролів своїх карток – ні рідним, ні знайомим і тим паче, чужим людям. Ось телефон цього шахрая 091-9674738. Якщо ви зіткнулися з чимось подібним, відразу звертайтеся у банк. Телефон вказано на тильному боці вашої картки.

 

Юрій БАРНА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар