«Закрите акціонерне товариство» – міськвиконком, не хоче неулесливого Несторака?

SambirWZ
97

«Закрите акціонерне товариство» – міськвиконком, не хоче неулесливого Несторака?

Тільки в маленькому Самборі тема, що не вартує так багато уваги, може стати каменем спотикання і великою політикою

Частково торкнулися цієї теми у попередньому спецвипуску і, мабуть, не продовжували б її, але відбулося засідання Громадської ради, яку мав би очолювати представник фонду Лопушанського Ігор Несторак і на яку запросили пресу.

Ігор Йосипович розповів те, що сумлінний читач уже знає. Ратуша ініціювала процес створення Громадської ради при міськвиконкомі. Усі процедурні моменти витримали, громадські організації, а їх у раду увійшло наразі 8, обрали керманича – Ігоря Несторака, який мав представляти інтереси громади у виконкомі. Сам виконком мав би скоритися волі організацій і чемно проголосувати за затвердження складу ради, у тому числі і її очільника Ігоря Йосиповича. Але якби все справді так було, то це б не був Самбір. Якби виконком взяв і просто проголосував, то, мабуть, все обійшлося б напрочуд офіційною інформацією на офіційному сайті і ніхто б нічого не помітив, тим паче, ми й самі достеменно не знаємо, яка реальна користь від Громадської ради… Але то Самбір! Коли на виконкомі зайшла мова про голосування, то голосів у його членів забракло. З одного боку, як тлумачили журналістам, лише 8 організацій, що делегують свого представника у виконком, – замало. З другого – і це видається значно реальнішим, окремі члени виконкому висловили свої невдоволення кандидатурою переможця Ігоря Несторака. Хтось на засіданні виконкому висловився на його адресу так грубо, що пан Несторак  готовий подати на кривдника до суду. За логікою речей, ми всі до когось маємо претензії, але якщо громадські лідери довірили цю ношу пану Ігорю, то виконком уже не може пручатися. У самого пана Несторака своя точка зору, яку пояснив доволі доступно: організатори, образно кажучи,  провели спортивну олімпіаду, визначився результат, але хтось результатом невдоволений і починає влаштовувати нову олімпіаду. Зрештою, як ми почули, міський голова Юрій Гамар готує нове розпорядження і вся процедура виборів голови Громадської ради має розпочатися знову. Хтось на прес-конференції підмітив, мовляв, обиратимуть раду до того часу, поки нарешті не виберуть того, хто б удовольняв міського голову… Але де ж тоді задекларовані відкритість влади і громадський контроль над нею, якщо свої пильнуватимуть своїх? Можемо допустити з попередніх виступів  Ігоря Несторака на сесіях міськради, що він не буде улесливим до міських урядників. Але ж коли всі стануть улесливими, то стане нудно жити, а влада може подумати, що вона безгрішна і найправильніша… Ігор Йосипович як давній і розумний чиновник на підлабузника не тягне і уже тепер називає міськвиконком “закритим акціонерним товариством”. І як колишній голова райради (двічі) знає, як ставити питання на голосування для того, щоб воно пройшло, або – не пройшло. Присутні на прес-конференції депутати Володимир Кульчицький та Роман Барна, судячи з висловлювань, були не вельми втішені таким вчинком виконкому. А Роман Павлович був настільки обурений “відставкою” ще “некоронованого” на посаду голови Громадської ради Ігоря Несторака, що  допустив думку, мовляв, містом керує три-чотири людини і діючого мера у тому списку він не бачить. Це потягнуло на відверту політичну і публічну заяву.

Щоб пересічний читач більш-менш уявив, про що йде мова, проведемо аналогію. Уявіть собі часи Тараса Копиляка, який головує у виконкомі і його ж виконком не погоджується з тим, щоб керівником Громадської ради був голова самбірської Самооборони Юрій Гамар. Юрій Петрович з командою, без сумніву, здійняв би феєрверк емоцій на тему: громадських активістів Копиляк (низка епітетів) не допускає контролювати владу!!!

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар