«Я ся тішу – до лісу підемо з фотоапаратами»

SambirWZ
11

«Я ся тішу – до лісу підемо з фотоапаратами»

Уряд відреагував на звіт міністра екології щодо інспекції національних парків Карпатського регіону та підтримав пропозицію Мінприроди тимчасово припинити рубки в лісах до перегляду регулюючих актів, заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Окрім того, повідомив про звільнення керівника Держлісагентства.

Він зазначив, що це рішення стало реакцією уряду на його звіт щодо інспекції національних парків Карпатського регіону, а прем’єр-міністр Володимир Гройсман визначив пріоритетом створення системи, що унеможливить “варварську вирубку лісів”. “У Мінприроди наразі опрацьовують питання призначення керівників установ природно-заповідного фонду за результатами відкритих конкурсів із залученням фахівців, науковців, представників громадських організацій та місцевих громад”, – повідомив голова Мінприроди.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві заявили, що не можуть контролювати незаконну вирубку лісу, бо не мають впливу на Державне агентство лісових ресурсів, яке у 2012 році перепідпорядковували Міністерству аграрної політики та продовольства… Раніше і представники обласної ради Львівщини били на сполох з приводу неконтрольованих рубок лісів і просили на певний час призупинити вирубки взагалі. Чи це означає, що жоден патичок з лісу більше не вивезуть, нам складно твердити. Самі ж лісівники на місцях не дуже хочуть коментувати ситуацію, бо ще самі не знають, як воно буде… Один з лісівників на наше прохання щось з цього приводу сказати, відповів з притаманним тільки йому почуттям гумору: “Я ся тішу, тепер у ліс будемо ходити з фотоапаратами”. Ми не збагнули – чи то себе знимкувати, чи крадіїв лісу… Єдине, що можемо з упевненістю констатувати – у Києві побачили біду з Карпатськими лісами…

 

Христина БАХУРСЬКА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар