Команду Юрія Гамара захищатимуть юристи «з вулиці»?

SambirWZ
187

Команду Юрія Гамара захищатимуть юристи «з вулиці»?

Продовжуючи тему проектів рішень, винесених на виконком, хотіли б звернути увагу на ще одну прикрість. Тільки тепер офіційний сайт самбірської ратуші пропонує громаді обговорити тему дозволу міському голові на укладання угод з надання правових послуг.

Тут варто нагадати, що у суді, про який ми розповідали попереднього разу з приводу чужої спадщини, інтереси міської ради захищає інший юрист, який непричетний до штату ратуші, себто найманий. Ми ще минулого разу сумнівалися, чи є угода мера з цим юристом або цілою компанією, чи цей адвокат працює на волонтерських засадах, а тепер все більш-менш стає зрозумілим. Бо наприкінці квітня з’явився проект рішення виконкому, мовляв, з метою належного захисту прав та інтересів територіальної громади, надати дозвіл міському голові Гамару Ю.П. на укладання договорів про надання юридичних послуг… Ми не знаємо, хто вішає на сайти проекти рішень, але цей проект висить і в розділі “проекти рішень виконкому”, і в розділі “проекти рішень сесії міськради”. Таке враження, що пропонують це питання і депутатам, і членам виконкому – де проголосують, там і буде законно. Хоча, здається, виключно сесія має право давати право мерові укладати угоди, у тому числі і на юридичні послуги. Ми не дуже хотіли б влазити у ці юридичні премудрості, але нас зацікавив моральний аспект справи. До того в ратуші були три юристи, які отримували гроші з наших кишень, бо ми платники податків, а значить ратушні юристи мають захищати інтереси громади. Тепер в ратуші два юристи, але мер здобуває право на укладання угод з іншими правниками.  Значить, не довіряє своїм? Тоді навіщо їх тримати? Якщо мер довіряє іншим юристам, то нехай приймає їх на бюджетні зарплати. Ще невідомо, чи найняті адвокати будуть отримувати гроші за свої послуги, чи працюватимуть “на Боже”, але якось воно неправильно. Тим більше, в ратуші на перших посадах дуже багато юристів. Як нам відомо, юристами є секретар ради Юрій Дмитришин (він же доцент і кандидат юридичних наук), перший заступник міського голови Ірина Курлятович (принаймні, працювала юристом технікуму), ще один заступник Микола Лозинський, теж, здається, юрист. Зрештою, керуюча справами виконкому Галина Кухар так довго працювала в органах влади, що її так само можна вважати юристом. Видно, вище перераховані юристи не дають собі ради, якщо мають намір залучати ще й “з вулиці”. Або нагрішили так багато, що самотужки без сторонньої допомоги не розгребуть? Нам юристів вистачає, нам би господарників додати…

І особисте. Починаючи формувати кожний наступний номер “Високозамківської Самбірщини” даємо собі чесне слово не писати нічого поганого про ратушу, бо набридає, бо хочеться чогось світлого, чесного, доброго. Але наразі не виходить, ратуша сама теми підкидує.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар