Поважна нарада З НАМОВИ «ВИСОКОГО ЗАМКУ» обговорила проблему здоров’я дітей

SambirWZ
265

Поважна нарада з намови «Високого Замку» обговорила проблему здоров’я дітей

Наша публікація про те, що у Старосамбірському районі хворіють діти, здобуваючи собі інвалідність, а чоловіки працездатного віку помирають у десять разів частіше, ніж жінки, викликала шок. Це була розмова з головним лікарем Старосамбірської ЦРЛ Юрієм Войтівим. Медики, звичайно, ведуть цю прикру статистику, але щоб настільки все було погано, мабуть, не здогадувалися.

Так ось, минулого тижня пан Войтів повідомив  про те, що відбулася нарада фахівців, на якій окреслили шляхи оздоровлення юного покоління. Торкалися проблем лікувальної фізкультури, роботи з дітьми диспансерних груп. Основне завдання – зменшити кількість фактів захворюваності дітей. Представник санепідемстанції Володимир Терлецький акцентував увагу на проблемах харчування дітей у школах, а Юрій Войтів говорив про літнє оздоровлення дітей, про те, що ця тема найближчим часом має стати темою на батьківських зборах. Здається, мами не завжди знають, чим насправді їхні діти слабують. Головний лікар просив педагогів, які були на нараді, зменшувати навантаження на учнів, бо ретельний школяр перевтомлюється у школі та ще й дуже багато домашніх завдань. Заразом, говорив і про наповнюваність шкільного ранця… До слова, ця теза мені нагадала цікавий експеримент. Та навіть не експеримент. Одного дня довелося стояти біля школи і звернув увагу на сумки учнів. Що цікаво, молодші класи супроводжують до храму науки батьки. Несуть, вгинаючись одну, чи дві торби – в залежності від кількості чада. А от старшокласники, які, здавалося б, мали мати дуже багато книг, ходять з майже порожніми наплічниками. Чому так, не знаємо.

І нарешті, Юрій Войтів ще раз зосередив увагу педагогів та влади на потребі негайно повернути у школи медичних працівників та гаряче харчування. Очевидно, каже Юрій Ярославович, зробити це буде непросто, бо коштів бракує, але робити це треба, бо, як ми тоді писали, нинішнє хворе підростаюче покоління не простить батькам їхньої байдужості. І нарешті, Юрій Войтів як депутат обласної ради обіцяв ініціювати в області програму «Здорові діти», щоб з обласного бюджету виділяли кошти на придбання парт і столів. Рано чи пізно, цю справу треба розпочинати і закінчувати.

Представник обласного департаменту освіти, яка була присутня на цій нараді, зізналася, що приємно вражена тим, як ґрунтовно у районі ставлять проблему здоров’я дітей. Здається, жодний інший район області так детально цю тему не вивчає.

 

Роман ПОГОНИЧ

Вас це може зацікавити

Залишити комментар