«Кого Господь кличе, Той має йти і служити Богові», – митрофорний протоієрей Стефан Бандура

SambirWZ
282

«Кого Господь кличе, Той має йти і служити Богові», – митрофорний протоієрей Стефан Бандура

Який він – добрий священик? Парафіяни храму святого Миколая, що у селі Лопушанка-Хомина, знають, що це за дарунок – мати доброго пастиря людських душ. Митрофорний протоієрей Стефан Бандура святкує цієї осені 55 років з дня народження, але більшим святом для отця є 30 років від того дня, коли став на сторожі Божого слова.

Тепер о.Стефан розмовляє з Богом про сотні людей, під час недільних проповідей просвітлює християнські душі, допомагає молитвою українським воїнам, відбудував каплицю при дорозі, де просить ласки Господньої за всіх подорожніх, разом з прихожанами оновлює святу церкву. Усього того могло б і не бути, якби свого часу не ризикнув вступити до духовної семінарії, якби усім не керувало покликання, а ще якби не вибір, який зроблено ще у ранньому дитинстві.

Люди згадують, що церкву у селі Лопушанка-Хомина було зачинено у радянські часи, а особливо шкода було придорожньої каплиці, яку зруйнувала тодішня влада. Під керівництвом та з благословення о.Стефана парафіяни зібралися і відновили святе місце.

У каплиці на честь Петра і Павла набирають воду як мешканці села, так і подорожні. Люди зупиняються помолитися, можуть записатися на літургію і кожної п’ятниці відбувається Служба Божа за цих подорожніх. З часом людськими коштами, бажаннями та господарською вдачею священика змогли перекрити храм святого Миколая, прибрали подвір’я довкола церкви, придбали новий престіл, гробницю, з’явилися нові ікони. Також о.Стефан навколо хорів намалював ікони Прикарпатських святих.

У важкий час для України церква усіляко намагається підтримувати Героїв, що боронять рідні землі. Допомога є не тільки матеріальною, але й постійно служимо молебні за мир та спокій у нашій Україні. «Солдат на війну бере зброю, а наша зброя – молитва”, – завжди наголошує священик.

За роки служіння Богові о.Стефан відвідав багато святих місць. Декілька разів на рік буває у Почаєві, Гошеві, Зарваниці, Чернечій Горі на Закарпатті,  Малявському скиті, а також вдалося побувати в Єрусалимі.

Протоієрей Стефан Бандура завжди намагається духовно підтримати своїх парафіян, адже добре розуміє теперішнє становище людини у цьому світі за складних умов війни, матеріальної скрути. У о.Стефана духовним авторитетом був настоятель храму с. Верхній Лужок протоієрей о. Л.Сембратович, який і благословив на духовну місію, на науку. Зараз для подальшої праці митрофорний протоієрей черпає натхнення серед прихожан храму Св. Миколая і просить у Господа ще років життя, аби бути сіячем Його слова.

З вдячністю, парафіяни та подорожні.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар