В Самборі затримали аполітичного молодика, який роздавав «Рідне місто»

SambirWZ
225

В Самборі затримали аполітичного молодика, який роздавав «Рідне місто»

Одні кажуть, що депутати дадуть некурящому мерові «прикурити», а інші бентежаться тим, що розповсюджувача незаконно позбавили волі

Минулого четверга в Самборі з’явилася газета “Рідне місто Воля змінити Самбір”. З’явилася у найлюдніших місцях – в “білому домі”, на ринку, у прохолодній лікарні. Зміст її можна було передбачити, навіть не читаючи.

Автори розповідали виборцям, що довкола мера Юрія Гамара багато негідників, які хочуть урвати щось з городського пирога, а він не дає. Що в Самборі планують заколот всілякі “відмивачі державних грошей”, “рекетири”, “будівельники” і “порушники законів”. Ну, риторика зрозуміла – друзі мера пробують розповісти громаді, що, з їхньої точки зору, коїться. Ми вже писали, що команда мера довго мовчки сприймала критику, то ж настав час гаратати по опонентах. Група депутатів, зважаючи, що у написаному є багато образливого, вирішила вислідити, хто розповсюджує газету. І вислідила у суботу на місцевому рику.

Один з обранців помітив молодого чоловіка, який роздавав газету поблизу молочного павільйону. Завдяки мобільному зв’язку на місце події викликали і інших обранців, які спробували з’ясувати, звідки газети? “Допит” був записаний на мобільник і уже потрапив у соціальні мережі. Хлопака зізнався, що перебуває на практиці у підприємця пана К. (це прізвище, як правило, в Самборі вживають у множині, бо мова про братів). У суботу практики не було, а тому погодився за 200 гривень рознести газети, змісту яких не знає. Депутати вимагали, аби на ринок прибув замовник розповсюдження і той прийшов. Обурився тим, що молодого чоловіка затримали, заявив, що газета партії Воля, здивувався, чому не можна її роздавати, коли інші видання роздають. Запис на телефон скінчився тим, що підприємець спробував завадити зйомці… Після цього  дружно перейшли у відділ поліції, а вже там, за нашими даними, відкрили кримінальне провадження, щоправда, за яким фактом, ми не з’ясовували. Радше всього, за фактом розповсюдження незаконно виданої газети. Будь-яке видання має бути зареєстроване. І тоді пишіть собі що заманеться – у нас же демократія і свобода слова! А тут – ні накладу, ні редактора, ні видавця – суцільний самвидав. Якщо хтось захотів би судитися з авторами, то навіть не знати, до кого апелювати. І тому видання вважається незаконним. Диву даюся: витрачати великі гроші на дорогий папір, а дати кілька копійок на законну реєстрацію видання – скупердяї пошкодували. Тому і мають клопіт… Ми собі гадаємо, що Юрій Гамар тут ні при чому –  видали люди газету, щоб захистити його від нападників… А от те, що його ж друзі вляпали його ж у неприємну ситуацію – факт. Інколи ловлю себе на думці, що опоненти Юрія Петровича наносять менше шкоди його іміджу, ніж друзі.

Цікавим було обговорення теми у соціальних мережах. Воно свідчить про те, що такої свободи слова, як за Гамара, Самбір ще не знав. Навіть колеги-журналісти з одного і того ж видання – “Голосу Самбірщини” кардинально розійшлися в оцінці ситуації. Роман Симович написав, що шкодує, що не зберіг антиагітаційний плакат про Юрія Гамара, де були два фото, на однім – він, на іншому тіла воїнів, які загинули на сході, “то цим ви не гребували теж. На жаль, цієї, як її тут назвали, газети, не читав, тому нічого не можу про неї сказати, але стосовно юнака, так ось…” І далі молодий колега цитує статтю Кримінального Кодексу про незаконне позбавлення волі або викрадення людини”. Роман, мабуть, пошкодував розповсюджувача газет, якого затримали депутати. А от Микола Сенейко з того ж таки “Голосу…” висловився рішуче:” Нарешті стало  очевидним те, що і так було очевидним. Нарешті хочеться щиро поспівчувати міському голові Гамару Юрію з приводу того, кого він пригрів біля себе, хто йому регулярно підсовує “свиню”. З приводу газети і розповсюдження безграмотного “Рідного міста”, то це серйозний привід чергової політичної та інформаційної атаки на мера. Газета без вихідних даних. Який тираж? Це вже кримінал, якщо знайдуться бажаючі розкрутити. Але слід покласти край, щоб дві мало відомі особи збурювали Самбір. До того без них місто жило спокійно, культурно розвивалося. Тепер Юрію Гамару на сесії дадуть прикурити депутати. Можуть послати його туди, де вже є його секретар”.

Після глибокої аналітики метрів самбірської журналістики нам уже нічого додати…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар