Зерно ТОВ «Норбілк Агрі» вже у коморах старосамбірських ґаздів

SambirWZ
178

Зерно ТОВ «Норбілк Агрі» вже у коморах старосамбірських ґаздів

Ми не так давно розповідали про поважного аграрного інвестора Старосамбірщини – фірму з європейським корінням “Норбілк Агрі”. Працюють у нас уже протягом трьох років, нажили авторитету, бо ввічливо ставляться до землі та своїх пайовиків.

Отож, коли ми про це писали, то стверджували, що восени розпочнеться виплата людям зерна за їхню землю. Процес розпочався і нині практично завершується – залишилося кілька сіл. Причому, як і обіцяли представники підприємства, зерно привозять безпосередньо у село (на фото). А вже розвезти його по обійстях – справа для селян не складна. Що цікаво, в більшості сіл Старосамбірщини, де роками землю взагалі ніхто не обробляв, люди не звикли до орендної плати у товарному вигляді. Більшість місцевих господарів ще вирощують зерно самі, але, як показує досвід, немало із них відмовляється від цієї практики, бо впевнені, що восени збіжжя можна буде отримати як плату за пай. Так і цього року більшість надавала перевагу коштам та, коли побачили, що пшениця якісна, а на ринку вона значно дорожча, захотіли зерна замість грошей. Та це і зрозуміло, оскільки збіжжя не фуражне, годиться на муку, та ще й розфасоване в 50-ти кілограмові фірмові мішки. Навмисно для того, щоб людям було зручніше і не треба було б бігати за мішками, а потім ще собі набирати із загальної купи, фірма придбала цілу лінію для дозування зерна.

Саме тому все більше власників земельних ділянок звертаються в компанію для того, щоб підписати договори оренди. Це свідчить про уже сформовану довіру. Важливо також відзначити, що не тільки пайовики охоче віддають в оренду свої землі. З недавніх приємних новин: перемога  ТОВ “Норбілк Агрі” у перших в районі торгах щодо продажу прав оренди на  дві земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної форми власності, що відбувся на початку місяця у Львові.

Підприємство зберігає види на серйозний і стабільний розвиток, основним  етапом якого є будівництво на Старосамбірщині власного елеватора. І схоже, ця ідея знайшла підтримку у надрах Львівської облдержадміністрації. Під час недавнього візиту до нас заступника голови ОДА Ростислава Замлинського інвестори  почули, що й область у цьому зацікавлена, а відповідно, обіцяли підтримку. Як наслідок, минулого тижня відбулась робоча зустріч інвестора із керівництвом Львівської ОДА за участю директора департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Н.Хмиз, керівників району І.Жука Т.Терлецької. Йдуть перемовини, як можна успішно реалізувати цю ідею. Бо елеватор – це процес сушки та зберігання зерна. Без нього збільшувати площі під зерновими нереально. Елеватор, за задумом, має відслужити добру службу не тільки цим інвесторам, а й іншим на Старосамбірщині, що наразі потерпають від браку аграрної інфраструктури.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар