Стрілковичі можуть приєднатися до Самбора, а «шматок» Старосамбірщини – до Воютич

SambirWZ
142

Стрілковичі можуть приєднатися до Самбора, а «шматок» Старосамбірщини – до Воютич

Сесія Львівської обласної ради прийняла перспективний план розвитку громад Львівщини, зокрема, і у тій частині, яка стосується Самбірщини. Нагадаємо, раніше ми уже створили вісім громад – більш чи менш успішних, але процес пішов. На черзі об’єднання сіл довкола Рудок.

Але якщо про це ви уже знаєте, то новиною стало інше. Згідно з перспективним планом, Стрілковичам малюють нагоду об’єднання зі Самбором. Вони так цікаво географічно розміщені, що Торчиновицька громада, з якою начебто мали гуртуватися раніше, залишається на Старосамбірщині і Стрілковичі затиснуті зусібіч, зостаються самотньо. В області не бачать перспектив розвитку однієї окремо взятої Стрілковицької сільради. Нагадаємо, перспективний план, що його обгрунтували експерти з області, не є обов’язковим до виконання. Добровільність залишається! Поруч з тим, важко сказати, чи мешканці Стрілкович, Ваньович та Дубрівки захочуть “взяти шлюб” зі Самбором. Для того, аби так відбулося, необхідне рішення і Самбірської міської ради, і Стрілковицької сільської. Та навіть тоді, коли “наречені стануть на рушник щасливого подружнього життя”, ще невідомо, чи навесні, наприклад, будуть вибори нового очільника “одруженого” Самбора, враховуючи збільшення території та кількості населення. Адже мало хто знає, що у першому читанні, розповів голова Самбірської районної ради Віталій Кімак, приймають законопроект, який начебто передбачатиме, що у разі приєднання до міст обласного значення приміських сіл, нові вибори голови громади не відбуваються. Ніби мають відбутися лише довибори депутатів. Чи узаконять цю норму законотворці, не знаємо.

Ще один важливий момент. Згідно з перспективним планом, до Самбірщини відходять села Лютовиської і Сусідовицької сільрад – так, як це планувалося раніше. Вони з’єднаються з Воютицькою сільрадою Самбірщини. Зрештою, це об’єднання сталося б і раніше, однак ЦВК не призначала виборів на цю територію. Зараз Воютицька сільрада, відстоюючи право на добровільне об’єднання громад, судиться в Адміністративному суді в Києві. Яким буде рішення, прогнозувати не беремося, але розповімо про те, що у парламенті триває розгляд законопроекту, який передбачає спрощену процедуру змін меж районів. І взагалі, одного прекрасного дня остаточне об’єднання громад відбудеться і таке адміністративно-територіальне поняття як район, взагалі зникне.

На Самбірщині і далі триває процес, який можна назвати образно так: “наречені придивляються одне до одного”. У Рудках уже на півдороги.  Відбуваються перемовини між Кульчицями, Ралівкою та Городищем, а також між Новосілками і Михайлевичами, які не хочуть приєднуватися до Рудок.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар