Барсук і Барсукові друзі – «моржі»

SambirWZ
237

Барсук і Барсукові друзі – «моржі»

На Йордан, в усіх більш-менш придатних для купання водоймах “моржі” риб розганяють, колядують-щедрують, п’ють-їдять і захоплюються власною мужністю.

Цей день у мене розписаний ще багато років тому. Спочатку – до церкви, потім на берег Дністра. Як правило, близько одинадцятої туди з’їжджається немало знайомого та незнайомого люду. Попередніх років було лише кілька груп, а після того, як “моржування” на Йордан стало популярним видом розваг, нарід ринув до річки ще активніше, ніж влітку. Бо що влітку? Влітку навіть кореспондент “Високого Замку” час од часу купається, а взимку – то подвиг і видовище.

Я уже знаю, що нині там буду. Неодмінно зустріну одного з давніх і перевірених “моржуванням” Миколу Тарановського з Ралівки. Той не спішить бути першим, приходить тоді, коли вода уже збовтана і трішки підігріта тілами “моржів”, розкладає багаття, варить рибну юшку і пригощає усіх охочиш з числа знайомих. Знаю точно, що зустріну доброго приятеля Володимира Грицка зі Самбора, який під’їжджає зі своєю компанією, а потім частує нас звареною удома тепленькою картоплею. Ви не повірите, на березі Дністра бульбочка має зовсім інший смак. Знаю, що нині буде дуже багато модних молодих чоловіків і жінок, почасти з малими дітьми. Вони приїжджають крутими іномарками, витираються величезними дорогими рушниками, потім п’ють вишукані напої. Ближче до обіду усі, хто не втік, влаштовують фестиваль колядок і горланять до пізнього вечора. Наші репортери до того часу не засиджуються, щоб не перетворитися в бурульку, бо, як показує досвід, ті, які купаються, мерзнуть менше за “сухих” глядачів.

Цього разу, оскільки Йордан припав на день виходу нашої газети, ми вирішили не чекати наступного четверга, а розповісти вам про відчайдушних людей, які лізуть у Дністер не тільки на Йордан заради знимки, власного піару, неймовірних відчуттів і такого іншого. Чоловіки, яких ви бачите на фото, “моржують” протягом року – що зима, що літо – значення нема. Шапочки на їхніх головах символізують прихід Нового року, бо фото зроблене вранці 1 січня. Отож, знайомтеся: Андрій Лернатович, Ігор Леньо, Михайло Боршевський, Володимир Барсук, Микола Стеник. Час од часу до того ж товариства приєднуються Ігор Гемба, Роман Пуцелик, В’ячеслав Родін та інші. Здзвонюються, о котрій годині прибувають на берег. Хтось їде на автівці, хтось пішки слідить по снігу. Зрештою, хтось приходить раніше за інших, щоб потовкти (якщо є) лід на річці… Заходять у студену воду, кілька разів встромляють у Дністер своє тіло, причому повністю оголене. В спідній білизні навіть не варто лізти, бо, коли вийдеш на берег, плавки починають замерзати і їх так чи інакше треба скидувати. Ми перепитали у “моржів”, чи не бояться, що раптом хтось з-за кущів підглядатиме, і нам відповіли, що в таку рань туди, крім “моржів”, ніхто не навідується. Це перше. І друге – оголена душа уже нікого у сором не мече… Коли герої моєї оповідки запропонували мені самому побути на вранішньому купанні, щоб відчути їхні емоції,  скромно відмовився. Бо заздалегідь знаю, що люди щирі і доведеться уже вранці зігрівати себе зсередини. До слова, більшість цих “моржів” майже не п’є, не курить і зберігає за собою статус людей зі здоровим способом життя. Спочатку усі ходили на Дністер окремо, а потім згуртувалися, бо так веселіше. Маємо підозру, що зліпив це товариство Володимир Барсук – ветеран міліції, який до виходу на пенсію працював у Старому Самборі. Він ще тоді нам був “підозрілим” – не курив, а якщо і пив коньяк, то “на дні”. Так ось, коли покинув службу, взявся за “моржування”. Ні, спроби були і раніше: ще в дев’ятому класі облив себе холодною водою, а потім відлежав свою сміливість у ліжку. Коли ж спробував на пенсії раз, то вже пішло-поїхало… Ні дня не пропускає. Хоча, ні… Пропустив водні процедури на Різдво – просто улюблена внучка Софійка попросила діда залишитися вдома. Уже потім пан Володимир у розмові з нами виправився: більше такого не буде… Долучає до числа своїх однодумців сина Василя, який, до слова, пройшов АТО і в мужності йому не відмовиш, племінника Назара Люзовича, сестру Світлану Леськів… Невдовзі Барсуків серед “моржів” буде ще більше. Пан Володимир радить і іншим пробувати себе у водних процедурах протягом року і гарантує, що будете здоровими і назавжди забудете про застуди. Навіть, каже, ті, які лізуть у воду лише на Йордан, так само шкоди собі не завдають.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар