Чи поверне Гройсман горянам їхні «гірські»?

SambirWZ
140

Чи поверне Гройсман горянам їхні «гірські»?

Самбірські військовослужбовці готові вносити свої гроші у своє житло, якщо їх підтримає держава

Депутатський запит, навіть якщо це запит народного депутата, ще не значить, що так і станеться, як хочеться, але коли не піднімати ту чи іншу проблему, навіть на такому високому рівні, то нічого й не вийде.

З  приймальної народного депутата України Андрія Лопушанського нам передали два запити, що вартують уваги. Зокрема, мова йде про забезпечення житлом бійців АТО. Недавно до нардепа звернулися службовці зі Самбірського гарнізону, чи члени їхніх родин, з проханням посприяти… Адже востаннє забезпечували військовиків житлом у Самборі ще у 2003 році. З огляду на це службовці пропонують розробити дольовий механізм залучення коштів для побудови або реконструкції житлових приміщень на території вивільнених військових містечок у Самборі, які знаходяться на балансі та під охороною квартирно-експлуатаційного відділу Львова і протягом десяти років не використовуються за призначенням та для потреб ЗСУ. Як повідомив нам помічник-консультант народного депутата Ігор Несторак, мова йде про території на вулиці Чорновола та на Рудні… Отож, військовики, як випливає із запиту, готові  співфінансувати проект, заручившись і підтримкою державного та місцевого бюджетів.

Про ще один запит, який хвилює мешканців гірських територій. Ми якось писали про те, що бойки невдоволені таким ставленням до себе, бо раніше мали “гірські” – 20-25 відсотків до зарплат-пенсій, а тепер, з підняттям мінімалки, кудись ті надбавки “втекли”. Горяни кажуть, що їх обманули. Що з цього приводу думає Андрій Лопушанський? Цитуємо запит: “З 1 січня 2017 року розмір мінімалки становить 3200 гривень. Після сплати податків усі працюючі у гірських районах отримують з цієї суми 2576 гривень. У зверненнях виборці проводять свої підрахунки: до цих 2576 гривень мали б додати “гірські” – а це в середньому 600 гривень. І тоді зарплата мала б становити 3220 гривень”.

Зрозуміло, що людські підрахунки викликали напругу і невдоволення. Андрій Лопушанський перейнявся цими турботами і звернувся до Прем’єра Володимира Гройсмана, щоб терміново розробити та внести зміни до Закону про “гірські”, тобто, повернути горянам їхні надбавки, до яких звикли з 1995 року.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар