І такою «корупцією» творимо в Україні показник боротьби із злочинністю?

SambirWZ
158

І такою «корупцією» творимо в Україні показник боротьби із злочинністю?

Давайте поговоримо про так званий конфлікт інтересівдоволі поширене нині серед посадовців чи депутатів покарання. Причому, знаючись трохи на українській словесності, ніяк не збагну поєднання цих слів. Якщоконфлікт” – то це боротьба, скандал, може навіть мордобій. Якщоінтереси” – то щось добре і ніжне, яке обєднуєТомуяк зліпити ці слова до купочки та ще й виліпити з цього якийсь смисл, мені незрозуміло. Але будучи слухняною людиною, мушу сприймати цей мовний витвір парламентарів, як належне.

Не сперечаюся, на низах, як і у верхах в нинішній Україні, корупції (вона ж почасти – “конфлікт інтересів“, нині багато. Просто на верхах розміри більші, на низахменші. Але законотворець придумав таку лякаючу норму для депутатів нижніх рад, щоб місцевий люд, якщо скуються, і ними тішився. Іншими словами: бачите, не тільки ми, на київських пагорбах, корупціонери, а й вашінайближчі обранці.

Цей вступ конче потрібний для того, щоб зрозуміти те, про що піде мова далі. Наприклад, свого часу у Самборі (уже за нинішньої каденції) розгорнувся скандал, мовляв, мер Юрій Гамар, секретар Юрій Дмитришин та заступник мера Микола Лозинський голосували за премію собі. Якби у мене спитали, чи проголосував би я за премію собі, то нехай би відсохла та рукаАле був суд, було море політичних амбіцій, але це не була та корупція, яку люди хочуть бачити. Ми розуміємо розмаїті правоохоронні структури, яким цікаво саме на такій примітивній корупції упіймати маленького депутата чи мера провінційного міста та прозвітувати, як мужньо і на всіх фронтах йде очищення владиАле погодьтеся, це примітивно, це виключно заради показника, це елементарне окозамилювання заради того, аби показати, як мужньо борються в Україні з бандитами при владі. Ну, якщо мамадепутатка проголосувала за те, аби синові надали клапоть землі під забудову, то мама злочинець? Корупціонер? А може син як громадянин України так само, як інші, має право на клапоть землі?

Це не вперше пишемо про такі речі, але цього разу дістало. І нехай саме ці міркування прочитають ті, від яких залежить законодавство, які нарешті мають відрізнятикорупціювід КОРУПЦІЇ. Один поважний сайт оприлюднив, а від нього пішло далі, повідомлення про те, що одинадцять депутатів міських рад у Львівській області заплатять штрафи по 3,4-3,5 тис. гривень кожен за голосування на користь родичів. Про це свідчать постанови судів, оприлюднені в судовому реєстрі протягом березнятравня 2017 року. Ми розуміємо колег шанованого сайту, бо від того вони є, щоб такі речі виловлювати, але тішитися тим, що хтось заплатив немалий штраф за такийконфлікт інтересіву час голосування, коли про такіконфліктище свідомо чи несвідомо замовчували, якось не випадає.

Отож, тепер читайте в деталях. Ексдепутат Старосамбірської міськради від партіїКУНВасиль Білас отримав 3,4 тис. грн штрафу за прийняті на сесії ради рішення щодо затвердження йому та його дружині проектів землеустрою про відведення земельних ділянок під садівництво та будівництво. Колишня депутатка Старосамбірської міськради Оксана Тисовська отримала 3,4 тис. грн штрафу за вчинення дій в умовах конфлікту інтересів у питанні щодо надання сину дозволу на розробку документації на земельну ділянку площею 0,1 га. Нині Тисовська працює головним спеціалістом організаційного відділу міськради. Ще одна ексдепутатка цієї ж ради Ольга Сенета теж заплатить 3,4 тис. грн. Вона, йдеться у постанові, проголосувала за рішення щодо затвердження проекту землеустрою про виділення собі ж земельної ділянки площею 0,0054 га. Нинішнього депутата Старосамбірської міськради Святослава Горбового відНРУвпіймали за адміністративне правопорушення, вчинене ще під час минулого скликання. Як зафіксували в управлінні захисту економіки Львівської області, він не повідомив про конфлікт інтересів та діяв в його умовах при голосуванні на користь свого братапри затвердженні проекту землеустрою на земельну ділянку для садівництва у Старому Самборі. Депутату присудили 3,4 тис. грн. штрафу. Ексдепутатка Старосамбірської міськради, на той час членНРУ“, Галина Гливенко, отримала штраф у 3,5 тис. грн. за голосування в інтересах донькиза включення її у список осіб для одержання земельної ділянки під будівництво. На місцевих виборах 2015 року Гливенко балотувалася до Старосамбірської міськради від БПП, однак до ради не пройшла. У принципі, коли йдеться про такихкорупціонерів“, то незрозуміло, навіщо вписувати їхні партії, які тут у принципі ні при чому. Невже хтось думає, що БПП, Рух або КУН від того втратять реноме?

Тепер на хлопський розум: як має потім в хаті мама пояснювати синові, що вона не голосувала за його питання, і так далі… Зрештою, окремі рішення прийняті більше двох років тому, голосування ще тоді не було поіменним, а тому мало хто (навіть якщо й голосували) пам’ятає, однак правоохоронна машина працює.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар