На Старосамбірщині в авторитетах – Трухим і урдичко, а у «болячках» – відсутність робочих місць і погані дороги

SambirWZ
137

На Старосамбірщині в авторитетах – Трухим і урдичко, а у «болячках» – відсутність робочих місць і погані дороги

Соціології, як відомо, бувають різні. Особливо перед виборами кандидати в депутати наймають опитувальників, а ті згодом виводять свої цифри. Здебільшого правдиві, бо соціологія – справа не з дешевих. Але оприлюднюють, як правило, ті дані, що показують кандидата у вигідному світлі, а правду приховують для себе, або, скажемо так, внутрішнього користування.

Хоча щойно сказане не має бути підозрою для того, про що піде мова далі, але мешканцям Старосамбірщини це має бути цікаво. Суспільна служба України у Старосамбірському районі провела опитування громадської думки жителів Старого Самбора та сіл, що планують увійти до Старосамбірської об’єднаної територіальної громади. В опитуванні взяло участь 529 осіб, які проживають на території майбутньої ОТГ, вибірка становить 3,52  відсотка, похибка опитування – 1,5 відсотка. Опитування мало за мету вивчити ставлення мешканців майбутньої громади до ідеї її створення: чи сподіваються люди, що утворена громада покращить їхнє життя, найбільші проблеми території, рівень підтримки потенційних кандидатів на голову громади, довіру до знакових осіб.

Дві треті опитаних не покладають жодних надій на ОТГ як спосіб підвищення рівня благополуччя. Це дуже контрастує з проведеним у 2016 році опитуванням мешканців Нижанковицької громади перед її створенням. Тоді близько 70 відсотків вважало, що утворення Нижанковицької ОТГ покращить їхнє становище. Це є надзвичайно тривожним симптомом для влади, бо означає ріст несприйняття українцями реформи місцевого самоврядування, скептичне ставлення до утворення об`єднаних громад та нефаховий підхід влади до створення подібних громадце думка соціологів, яка, безперечно, має право на життя. Хоча нам більше подобається наш висновоклюди уже давно зневірилися у тому, що у них взагалі може щось поліпшитися. Навіть якщо майбутню громаду приєднають до самого Києва

Щодо уявлення про імовірного голову громади, то опитувані вважають, що це має бути особа чесна (35 відсотків), з вищою освітою (66 відсотків), середнього достатку (47 відсотків). Суспільна служба України, здійснюючи опитування, внесла до опитувального листа кілька імовірних кандидатів на голову Старосамбірської ОТГ та дала можливість голосувати одночасно за двох. За результатами, найбільше голосів у випадку виборів могли б отримати діючий голова Ігор Трухим (26, 6 відсотка), попередній голова міста Іван Грись (22, 6 відсотка), голова РДА Орест Бонк (20, 3 відсотка), голова райради Тетяна Терлецька (16 відсотка). Нам важко сказати, чому саме такий перелік знаменитостей вивели ініціатори, але у ньому нема жодної особи з числа нинішній сільських голів, території яких мають увійти до обєднаної громади. Взяли авторитетів з числа старосамбірських панів, але хто сказав, що місто буде мати пріоритет у визначенні лідера. Може статися з точністю до навпаки. Сільські громади, або бодай частина з них, згуртуються на зло старосамбірянам і виберуться селянина. Кількість виборців у селах є значно більшою, ніж у самому Старому Самборі.

До списку достойників з вивчення довіри внесли 7 осіб. Згідно з дослідженням, найбільшою довірою у старосамбірян користується колишній народний депутат та земляк Орест Фурдичко (41,3 відсотка). Далі у списку розташувалися Юрій Войтів та Орест Бонк (23,3 відсотка), Андрій Волощак (18,7 відсотка), Михайло Гичка (17,2 відсотка), діючий народний депутат Андрій Лопушанський (6,7 відсотка) та лідер місцевої партіїВоляВасиль Курій (5,7 відсотка). Тут ми нічого не будемо коментувати, але гадаємо собі, що у районі є значно більше знакових осіб. Хоча допускаємо, що в самому опитувальнику вони були, але результати на люди не виносили.

Підсумок опитування з приводу найболючіших проблем нас не здивував: більше 90 відсотків вважають найбільшою проблемою нестачу робочих місць, хоча є зауваження, бо треба писати – добре оплачуваних місць. Насправді робочі місця знайти можна, але за такі гроші і пари черевик не купиш, які стопчеш, йдучи до праці. З 8 проблем старосамбіряни виділяють якість доріг (17 відсотків), транспортне сполучення (15 відсотків) та забруднення Дністра (11 відсотків).

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар