У Грозьово підозрюють, що у ґаздівстві, звідки «почалася» Африканська чума, її придумали заради компенсації. Хоча господарі самі у шоці…

SambirWZ
206

У Грозьово підозрюють, що у ґаздівстві, звідки «почалася» Африканська чума, її придумали заради компенсації. Хоча господарі самі у шоці…

Тема села Грозьово з її Африканською чумою минулого тижня знову вирувала емоціями. Немало мешканців села та прилеглих, піддавшись відповідним настроям, почали різати своїх поросят. Це направду була трагедія, оскільки той закуток Старосамбірщини вважається знавцем у свинарській справі – розводячи поросят, селяни виживають.

А тут довелося буквально за кілька днів різати велике поголів’я. Нагадаємо, в одних господарів здохли свині. Минулого разу ми писали про п’ять голів, а потім ЗМІ рознесли звістку про 35 – це серйозно. От аби з’ясувати, звідки та біда звалилася, відвезли біоматеріал на аналіз у Львів і там фахівці ствердили, що це небезпечна для худобини чума. Однак тамтешні мешканці не повірили: вони переконані у тому, що потерпіла сім’я, аби отримати від держави компенсацію за збитки, домовилася саме про такі аналізи. Люди мають право не вірити, бо всі інші свині, за їхніми словами, здорові. Але ми собі міркуємо про те, що в лабораторії, де провадили аналізи, знають, що таке Африканська чума і які заходи безпеки вживають. Тому жоден лаборант, з нашої точки зору, не візьметься за фальсифікацію, знаючи, яка після того звалиться сенсація всеукраїнського масштабу. Проте, люди все одно не вірять – не пускали ветеринарів на обійстя, збиралися під сільрадою, сварилися і навіть билися, викликаючи поліцію, хоча стражі порядку і так чатують біля села, не пропускаючи жодної автівки без дезінфекції коліс і пильнуючи, аби якийсь шматок м’яса не “чкурнув” з території. Селяни самотужки дослідили, що цим господарям начебто привезли погане зерно, зрештою, усі звинувачують цю родину, хоча там божаться, що нічого лихого не хотіли заподіяти односельцям, однак переймалися тим, що їхні свині здохли і, не приведи Господи, можна когось отруїти. Нам важко ставати чи на один бік, чи на другий, але емоції невдовзі вщухнуть, бо куди подінуться, але береженого і Бог має берегти. Ну, не штука наїстися неїстивного…

А тим часом, в оселях селян морозильні камери заповнені м’ясом, але це не тішить. Бо більшість свиней заради грошей мали за кінцеву зупинку – ринки.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар