На Добромиль впаде «євродощ», щоб очистити наші стоки на польські землі

SambirWZ
195

На Добромиль впаде «євродощ», щоб очистити наші стоки на польські землі

Уперше за десять останніх років Добромиль відзначив свій день народження. Мер Юрій Петрик нам так і сказав: тепер є про що перед людьми прозвітувати… Я був на цьому святі – все, як годиться – вітання, грамоти, подяки, музика, пісні, розваги і столи з маринованими та соленими грибочками, але мені бракувало якоїсь «родзинки». Ну, без неї ніяк не можна… І дочекався.

М инулого четверга стало відомо, що маленький Добромиль виграв великий ґрант від доволі грошовитого партнера – Фонду Євросоюзу «Польща-Україна-Білорусь» у рамках транскордонної співпраці. Це справді перемога і на радощах голова райради Тетяна Терлецька та мер Добромиля Юрія Петрик дали прес-конференцію. Тетяна Іванівна розпочала з того, що міжнародна співпраця – це не тільки обмін досвідом або спортивними чи мистецькими делегаціями, це, найперше, нагода здобути європейські гроші для свого розвитку.

Свого часу, як тільки пані Терлецька прийшла до влади, десь на якихось сайтах написали про те, що вона нічого не робить, а з річок Вирва і Вігор течуть у Польщу наші фекалії. Хоча вони текли задовго до Терлецької, але то політика…

Тим не менше, районна рада та Добромильська міська взялися б за цю проблему і без нагадування сайтів. Протягом двох років писали проект, який має екологічну назву. Партнером, а має бути хтось з Польщі, виступив Заґуж. Власне два роки знадобилося для того, аби написати проект і виробити необхідну документацію, за яку, до слова, заплатив обласний бюджет. Це – майже 700 тисяч гривень і господарі прес-конференції віддали належне єдиному від району депутатові облради Михайлу Гичці. Отож, спільний українсько-польський проект «коштує» 2 мільйони 260 тисяч євро. З них наших – 800 тисяч євро. Ми, певна річ, партнерство шануємо, але поділ якийсь не братський. Пояснили нам: саме на таку суму ми плануємо спорудити очисні споруди і каналізувати частину вулиць. Що будуть робити поляки, нас не цікавило. Протягом двох років усі роботи мають виконати. Далі пішли компліменти на камеру. Терлецька дякувала апарату райради, виконавчому директорові «Єврорегіону-Карпати-Україна» Галині Литвин, депутату облради Михайлу Гичці, меру Добромиля Юрію Петрику та його колективу. Сам Юрій Орестович дякував тим же людям – плюс Тетяні Іванівні. Ми розуміємо їхню втіху, бо ще жодного разу на маленький Добромиль не падало стільки євро. Хоча у цьому місці подумали про рідний Самбір, який так само не має очисних вже купу десятиліть, але стало відомо, що Самбір брав участь у цьому конкурсі, виставивши проект – реконструкція ратуші. Цю ідею комісія не підтримала.

Знаючи наших людей, ми не могли не перепитати у господині району, чи будуть якісь традиційні як для України «відкати». І добре, що спиталися, бо вже увечері в соціальних мережах з’явилися коментарі на тему: хто і скільки “відмиє” на тім г-ні, що до Польщі тече? Про «відкати» мова взагалі не може йти, бо поляки, а тим паче Євросоюз, доволі обережно ставляться до тих коштів, що нам виділяють. Вони будуть проводити постійні ревізії виконання робіт, аудит, під що одним рядочком виділяють гроші на поїздки перевіряльників. Зрештою, наприкінці робіт ми маємо внести свою частку, яку потім, коли ревізори усе перевірять і залишаться задоволені, повернуть. Ось такий контроль, а ви кажете щось “намити”…

Під кінець прес-конференції Тетяна Терлецька розповіла, що виграти у такому престижному конкурсі було непросто: з 146 проектів обрали лише 17 переможців, у тому числі і Добромиль. Деякі наші проекти потрапили у резерв, але сумнівно, що вийдуть у лідери. Ці цифри перемог мають у серця наших обивателів вселити радість у те, які молодці наші владоможці.

…А день народження міста Добромиль пройшов радісно. В офіційній частині подяки за поміч у розвитку міста отримали керівники області Олег Синютка, Олександр Ганущин, депутат облради Михайло Гичка, голова райради Тетяна Терлецька, меценат з Америки Артур Курцвейл, який діточкам майданчик встановив своїм коштом і у іншому допомагає. Відзнаки взяли підприємці Назар Сапбієв, Микола Пукач, Микола Дохняк, місцевий депутат Володимир Керницький, член виконкому Володимир Дутко, активісти Михайло Кріль, Марія Прокопець, Любов Міка, керівник ЖКГ Андрій Сидір, директор музичної школи Ігор Піхо, кращий платник податків Тарас Герега. Юрій Петрик дякував і іншим керівникам служб в організації свята, але їм сам Бог велів це робити. Крім того, були конкурси патріотичної пісні, спортивні імпрези, ну і все інше, що супроводжує добре свято.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар