Самі собі премію «намалювали»?

SambirWZ
146

Самі собі премію «намалювали»?

Голові та секретареві міськради одного з міст на Львівщині повідомили про підозру у розтраті майна та службовому підробленні, інформує прес-служба обласної прокуратури. Мова про наш Хирів. Там мер та секретар міськради склали і підписали протокол, за яким депутати нібито проголосували за надання премії, хоча такого голосування не було.

Зокрема, у повідомленні прес-служби прокуратури сказано: «Службові особи внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості та на їх основі заволоділи бюджетними коштами. Заздалегідь домовившись, голова та секретар склали, підписали та затвердили протокол чергової сесії, на якій нібито розглядалося питання “Про преміювання міського голови до Дня місцевого самоврядування та надання матеріальної допомоги».

В єдиному державному реєстрі судових рішень опублікована ухвала Старосамбірського районного суду, за якою слідчим відділу поліції було надано доступ до усіх документів та платіжок, що стосуються цієї справи. На підставі фіктивного рішення у грудні 2016 року Іван Голубець отримав 6 тис. грн премії та майже 9 тис. грн. матеріальної допомоги. Це при тому, що він і так щомісяця отримує премію, надбавки за вислугу років та інтенсивність праці, а також індексацію. Секретарю міськради Людмилі Кебі оголосили про підозру у вчиненні правопорушення – службове підроблення. Їй загрожує обмеження волі до трьох років з трирічним позбавленням права обіймати певні посади. А міському голові, окрім службового підроблення, інкримінують правопорушення, передбачене статтями «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Йому загрожує до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади…

Трохи дивно, що сталося так, як сталося, оскільки Іван Голубець завжди був законослухняним і загалом непоганим керівником міста – третю каденцію працює. На наших теренах є значно гірші очільники. Все, що ми розповіли вам устами обласної прокуратури, почало гуляти Інтернетом по усій Україні як сенсація, хоча ніхто з журналістів не розпитав у самого пана Голубця, що він думає. Ми ризикнули запросити «корупціонера» на редакційну філіжанку кави…

Коментар для «Високого Замку»

Іван ГОЛУБЕЦЬ, Хирівський міський голова

Мені інкримінують підробку документів та привласнення коштів – серйозне звинувачення. Я б не дуже хотів оправдовуватися, тим паче, попереду суд… На сесії Хирівської міської ради 14 грудня 2016 року розглядали зміни до бюджету. У проекті рішення було з десяток цифр, у тому числі і пункт про преміювання мера. І я доповідав з цього приводу, і голова бюджетної комісії, і всі депутати знали, що там є преміювання міського голови. Деяких депутатів слідчі опитали і вони підтвердили, що голосували за премію мерові. Ми не робили з цього таємниці. Питання пішло одним голосуванням, але на кожну з цифр змін до бюджету ми писали окремі рішення – цього вимагає казначейство. На тій же сесії міськради приймали одним голосуванням питання про виділення чотирьом десяткам воїнів АТО землі під забудову. І знову ж таки, потім по кожному з них видруковували окреме рішення. Однак, прокуратура претензій не виставила.

Коли відбулася перевірка і правоохоронці з’ясували «підробку документів» по моїй премії, 28 квітня я добровільно повернув у бюджет майже 15 тисяч гривень, які отримав за рішенням депутатів при уточненні бюджету. Проте, слідчий призначив експертизу з приводу начебто незаконної винагороди міському голові і через 3 місяці львівські експерти винесли свій вердикт: порушень у виплаті премії не знайшли. Я маю цей документ. Однак прокуратура не врахувала висновків експертизи і інкримінує мені те, що ви уже знаєте. Зараз своє слово має сказати старосамбірська Феміда.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар